Rijeka s lakoćom sredila Cibaliju i osigurala povijesni naslov prvaka!

21.05.2017 u 20:54

• +9

MAXtv 1. HNL, 35. kolo, HNK Rijeka - HNK Cibalia

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Pobjedom u 35. kolu MAXtv Prve lige 4:0 protiv Cibalije na Rujevici, nogometaši Rijeke kolo prije kraja prvenstva matematički su osigurali prvi naslov državnog prvaka u klupskoj povijesti...

Riječka nogometna bajka dobila je ove nedjelje sretan završetak. Visokom pobjedom protiv Cibalije Kekova momčad pred oduševljenim riječkim navijačima matematički je osigurala naslov prvaka, prvi u povijesti kluba.

Dvoboj protiv vinkovačkog autsajdera na Rujevici se u potpunosti odvijao u korist domaćina. Junak je svakako bio Mario Gavranović koji se već u 11. minuti ušetao u mrežu Cibalije nakon što je obišao i vratara, za rano vodstvo Riječana.

Autor: youtube

Hrvat sa švicarskom putovnicom četiri minute kasnije ponovo je zabio. Ovaj put je imao još lakši posao poslije dodavanja Franka Andrijaševića, jer trebalo je tek loptu poslati u praznu mrežu.

Rijeka je dotukla Cibaliju i prije kraja prvog poluvremena. U 45. minuti sve je bilo riješeno nakon što se Roman Bezjak najbolje snašao poslije kornera, a Sluga je još jednom morao po loptu u mrežu.

U drugom dijelu nastavila se dominacija domaćina, a u 72. minuti ponovo je koban za Cibaliju bio korner. Ovaj je put glavom zabio Dario Župarić.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a posljednji sučev zvižduk označio je početak velikog slavlja na Rujevici, kao i na cijelom Kvarneru.

Veliko je to olakšanje za klub koji je 1999. godine bio jako blizu tituli, ali je zapeo u onoj spornoj utakmici s Osijekom, no ovaj put ništa se slično neće dogoditi. Rijeka je dosad imala pet osvojenih Kupova i jedan hrvatski Superkup, a sada je riznica trofeja potpuna.

Također je ova titula i ogroman uspjeh za slovenskog stručnjaka Matjaža Keka kojem je uprava vjerovala, a nakon četiri godine rada stigla je najbolja moguća nagrada...