21.05.2017 u 18:51

• +8

MAXtv 1. HNL, 35. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U derbiju 35. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su u Gradskom vrtu Osijek s minimalnih 1:0 i tako zadržali matematičke izglede za obranu titule, no pobjeda Rijeke protiv Cibalije kasnije je ipak sve riješila u domaćem prvenstvu...

'Modri' su ove nedjelje napravili ono što se od njih očekivalo te prepustili svoju sudbinu Rijeci koja je u kasnijem dvoboju protiv Cibalije ima priliku sve riješiti i osvojiti prvi povijesni naslov prvaka, što je i učinila visokom pobjedom 4:0. U derbiju Osijeka i Dinama gostujuća momčad imala je više izglednih prilika i zasluženo pobijedila, no neuspjesi u ranijim utakmicama protiv Hajduka i Slavena pokazali se u ipak kobnima u lovu na Kekovu družinu.

Gledatelji u Gradskom vrtu uživali su u utakmici u kojoj je Dinamo imao izglednije prilike u prvom poluvremenu, ali nije uspio zabiti. Prvi su zaprijetili Antolić i Soudani, a onda je Olmo u 33. minuti ostao sam u kaznenom prostoru i opasno pucao, no loptu su centimentri dijelili od domaće mreže.

U drugom dijelu 'modri' su konačno došli na svoje u 64. minuti, kada je Gojak ubacio loptu u 16-erac Osijeka koja se odbila do Sigalija, a on je krasnim preciznim udarcem svladao Malenicu i doveo goste u vodstvo.

Osijek - Dinamo 0:1 (Sigali 64) Autor: YouTube

Osijek je mogao izjednačiti četiri minute kasnije kada je Ejupi ostao sam nakon prekida, no njegov udarac glavom prošao je pokraj gola. U 80. minuti Dinamo je trebao sve riješiti, no Malenica je dvostrukom obranom udaraca Soudanija i Gojaka spasio svoju mrežu. Ipak, rezultat se više nije mijenjao pa ta propuštena prilika nije nešto za čime će gostujući nogometaši žaliti.

Autor: youtube

Dinamo je s tri osvojena boda došao u situaciju da mu je posrtaj Rijeke protiv Cibalije nudio eventualnu priliku 'ukrasti' titulu u međusobnom okršaju sljedećeg vikenda, no on se nije dogodio, a Osijek se pak oprostio od trećeg mjesta u borbi s Hajdukom za kojim sada zaostaje tri boda.