KUPOVI PO EUROPI

Real Sociedad svladao Mirandes, ali drugoligaš i dalje ima šanse izboriti finale Kupa kralja

13.02.2020 u 23:05

Nogometaši Real Sociedada u prvoj su polufinalnoj utakmici Španjolskog kupa na svom stadionu svladali drugoligaša Mirandes sa 2:1

Domaći su vrlo rano poveli iz kaznenog udarca kojega je izveo Oyarzabal (9-11m), za goste je poravnao Aias (39), ali tih 1.1 stajalo je tek tri minute jer je Odegaard (42) pogodio za 2:1 prije odlaska na odmor.

Uzvratna utakmica igrat će se u Mirandi de Ebro 4. ožujka.

U srijedu je Athletic Bilbao u prvoj utakmici drugog polufinalnog para na svom San Mamesu nadigrao Granadu sa 1:0, a tu će prednost braniti 5. ožujka na Los Carmenesu.

Finale Španjolskog kupa igrat će se 18. travnja u Sevilli.

• +5
Kup kralja, četvrtfinale, Real Madrid - Real Sociedad, 2020. Izvor: EPA / Autor: RODRIGO JIMENEZ

U posljednjem susretu četvrtfinala francuskog nogometnog Kupa St Etienne je na gostovanju pobijedio četvrtoligaša Epinal sa 2:1.

St Etienne se tako pridružio PSG-u, Lyonu i Rennesu koji su ranije ovoga tjedna izborili plasman u polufinale.

Golove za goste zabili su Denis Bouanga (37) i Mahdi Camara (58), dok je strijelac za Epinal bio Jean Krasso iz jedanaesterca u 62. minuti.

PSG je u srijedu na gostovanju deklasirao Dijon sa 6:1, dok je Lyon pobijedio Marseille sa 1:0. Rennes je u utorak kao gost pobijedio četvrtoligaša Belfort sa 3:0.

U polufinalu će igrati Lyon i PSG, te St Etienne i Rennes, a utakmice su na rasporedu 3. i 4. ožujka.