la liga

Real Sociedad nakon baskijskog derbija opet je vodeća momčad španjolskog prvenstva

31.10.2021 u 23:30

Nogometaši Real Sociedada vratili su se na prvo mjesto španjolskog nogometnog prvenstva nakon što su u susretu 12. kola La Lige, u velikom baskijskom derbiju odigrali 1:1 protiv Athletic Bilbaoa.

Domaćin je poveo u 57. minuti golom Alexandera Isaka iz kaznenog udarca i sve do sudačke nadoknade imao je tri boda u džepu. No Athletic je u posljednjim trenucima susreta izjednačio golom Ikera Muniaina. Athletic je stigao do boda s igračem manje nakon što je u 84. minuti isključen Inigo Martinez.

U ranije odigranom susretu Atletico Madrid je pobijedio Real Betis sa 3:0, a za domaći sastav nije nastupio hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko.

Bila je to prva Atleticova pobjeda u posljednja četiri susreta u svim natjecanjima, dok je Betis upisao prvi poraz u zadnjih pet susreta.

Aktualni španjolski prvak je do pobjede stigao golovima Yannicka Carrasca (26), Germana Pezzelle (63, autogol) i Joaa Felixa (80).

Getafe je porazio Espanyol sa 2:1 ostvarivši prvu pobjedu sezone. Oba gola za domaći sastav zabio je Enes Unal (32, 56), dok je za goste zabio Sergi Gomez (38).