SERIE A

[FOTO] Zlatan Ibrahimović najzaslužniji za novu pobjedu Milana; zabio je 400. gol u svim prvenstvima, odnosno 150. u Serie A

31.10.2021 u 22:51

U 11. kolu talijanske Serie A nogometaši Milana su prošli vrlo zahtjevno gostovanje kod Rome gdje su pobijedili 2:1.

Milan u stopu prati Napoli te taj vodeći dvojac na vrhu ima deset pobjeda u 11 utakmica i samo po jedan neodlučeni rezultat. Milan su do pobjede vodili strijelci Ibrahimović i Kessie, a posebno treba istaknuti sjajnog Šveđanina koji je topovski pogodio iz slobodnog udarca u 25. minuti.

Za Ibrahimovića je to bio jubilarni pogodak u svakom smislu: ukupno 400. u svim prvenstvima u kojima je nastupao tijekom karijere, a ukupno 150. u Serie A.

U 66. minuti Milan je ostao s igračem manje (Theo Hernandez), no gostujuća tri boda do kraja nisu bila ugrožena. Tek je El Shaarawy u 93. minuti smanjio na konačnih 1:2.

Hrvatski nogometaš Ante Rebić nije konkurirao za ovaj susret.

• +3
AS Roma - AC Milan Izvor: EPA / Autor: CLAUDIO PERI

Napoli je pobjednički ritam zadržao teškom pobjedom kod Salernitane od 1:0. Utakmicu je odlučio Piotr Zielinski koji je u 61. minuti postigao jedini pogodak. Inače, dvoboj je bio vrlo napet pa su oba sastava kraj dočekali s desetoricom. Prvo je u 69. minuti isključen domaći igrač Kastanos, dok je sedam minuta kasnije crveni karton zaradio i igrač Napolija Koulibaly.

Bila je ovo osma prvenstvena utakmica u sezoni u kojoj Napoli nije primio pogodak te je opet samostalno na vrhu ljestvice.

Jedan od nedjeljnih junaka bio je Dušan Vlahović koji je postigao sve pogotke u pobjedi Fiorentine protiv Spezije od 3:0 i proboj na sedmo mjesto ljestvice. Inače, Vlahović je došao do brojke od osam prvenstvenih pogodaka ove sezone te je trenutačno na diobi drugog mjesta ljestvice strijelaca.