PET LAKIH KOMADA

Real razbio Mallorcu, Modrić sudjelovao kod tri gola

28.10.2012 u 23:21

Aktualni španjolski nogometni prvak Real Madrid deklasirao je Mallorcu u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 9. kola Primere. Slavila je momčad Josea Mourinha uvjerljivu gostujuću pobjedu s 5:0

Dva je gola i dvije asistencije upisao Gonzalo Higuain, dok je dva gola uz jednu asistenciju uknjižio Cristiano Ronaldo. Jedan je pogodak zabio i Jose Maria Callejon. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za "kraljevski klub" na poziciji defenzivnog veznog. Razigravao je momčad i sudjelovao u akcijama kod triju golova Reala, prvog, trećeg i četvrtog. U 24. je minuti zaradio žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

Dva je gola Real zabio u prvom, a tri u drugom dijelu. Mrežu indisponirane Mallorce načeo je Higuain već u 8. minuti nakon velike pogreške domaće obrane, točnije Andersona Conceicaa, koji nije ukrotio proigravanje Angela di Marije, što je iskoristio argentinski napadač i poluvolejem pospremio loptu u mrežu. Ronaldo je 14 minuta kasnije iskosa s desne strane kaznenog prostora pronašao suprotni kut nemoćnoga Dudua Aouatea i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Dugo je 0:2 stajalo na semaforu, sve do 70. minute, kada je Real u četiri minute još dva puta zatresao mrežu Mallorce. U prvom slučaju je Ronaldo proigrao Higuaina u prostor, a potom su zamijenili uloge. Konačnih 5-0 postavio je Callejon u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon asistencije Mesuta Özila iz neposredne blizine.

Ronaldo je dvama golovima došao do brojke 11 ove sezone, Higuainu su postignuti golovi bili peti i šesti, a Callejonu prvi.

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju nizati pobjede u španjolskom prvenstvu. Do osme ovosezonske u devet kola momčad Diega Simeonea stigla je na Vicente Calderonu savladavši Osasunu 3:1.

Miranda i Raul Garcia doveli su 'rojiblancose' u vodstvo 2:0 u razmaku od samo pet minuta prvog dijela, gostima je nadu vratio Roland Lamah prije odmora, da bi točku na i postavio Radamel Falcao u 73. minuti svojim desetim ovosezonskim prvenstvenim golom.

Miranda je zabio glavom proslijedivši loptu u dalji kut nakon ubacivanja Gabija, dok je Raul Garcia desnicom zakucao loptu prizemnim udarcem malo iskosa s lijeve strane u dalji kut vratara Andresa Fernandeza. Osasuna se vratila lijepim golom koji je Lamah zabio dalekometnim udarcem ljevicom, da bi Falcao svoj ubojit golgeterski instinkt ponovo demonstrirao pospremivši ljevicom iz sredine kaznenog prostora pod gredu ubacivanje Juanfrana.

Zanimljivo, bio mu je to 22. gol u španjolskom prvenstvu u isto toliko susreta odigranih na Vicente Calderonu.

Na ljestvici Atletico ima 25 bodova, isto kao i vodeća Barcelona, ali uz slabiju gol-razliku.

Levante je na domaćem travnjaku savladao Granadu 3:1 i došao do četvrte vezane pobjede u svim natjecanjima, a treće uzastopne u Primeri. Učinio je to klub iz Valencije dvama golovima Obafemija Martinsa i jednim Pedra Riosa, dok je gostima poraz uspio tek ublažiti Youssef El Arabi potkraj susreta.

Getafe je do druge uzastopne gostujuće pobjede stigao protiv Athletic Bilbaa sa 2:1. Klub iz madridskog predgrađa poveo je golom Juana Rodrigueza glavom nakon ubacivanja Pedra Leona iz slobodnog udarca, a prednost povećao na 2:0 golom Alvara Vasqueza. Kod drugog je gola gostiju asistent bio strijelac prvog gola Rodriguez.

Konačan rezultat postavio je Mikel San Jose doboko u sudačkoj nadoknadi, nakon asistencije Fernanda Llorentea.