NEWCASTLE - SUNDERLAND 1:1

'Rat' za sjever Engleske završio bez pobjednika

04.03.2012 u 15:51

U iznimno nervoznoj utakmici 27. kola Premierlige veliki rivali, nogometaši Newcastlea i Sunderlanda, odigrali su na St. James' Parku, odnosno Sports Direct Areni, neodlučeno 1:1

Sudac Mike Dean podijelio je devet žutih i dva crvena kartona, s time da su oba isključenja zaslužili gosti iz Sunderlanda. U 58. minuti je u svlačionicu zbog laktarenja morao Stephane Sessegnon, a veliku je glupost napravio Lee Cattermole koji je crveni karton dobio zbog prigovaranja nakon što je utakmica već završila.

Gosti su poveli u 25. minuti iz jedanaesterca koji je precizno izveo Nicklas Bendtner poslije prekršaja Michaela Williamsona na Michaelu Turneru. Priliku za izjednačenje s bijele točke Newcastle je dobio u 80. minuti nakon što je Fraizer Campbell srušio Sholu Ameobija. Udarac Dembe Baa je, međutim, obranio vratar gostiju Simon Mignolet.

'Svrake' su na kraju ipak došle do boda i to u 90. minuti pogotkom Ameobija kojem je to već šesti premierligaški gol protiv Sunderlanda u karijeri. Nijedan igrač u povijesti natjecanja nije zabio više pogodaka 'crnim mačkama'.