pobjeda barce, poraz reala

Rakitiću i 35 minuta dosta za odlično izdanje; Sergio Ramos promašio penal i zabio autogol

10.05.2018 u 08:05

U zaostalim utakmicama 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou svladala Villarreal sa 5-1 (3-0), dok je Sevilla na Sanchez Pizjuanu nadigrala Real iz Madrida sa 3-2 (2-0).

Golove za Barcelonu postigli su Coutinho (11), Paulinho (16), Messi (45) i Dembele (87, 90+3), dok je jedini strijelac za Villarreal bio Sansone (54).

Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu od 65. minute, te je asistirao Dembeleu za njegov prvi pogodak u 87. minuti.

• +14
Barcelona - Villarreal Izvor: Pixsell / Autor: gtres/Gtres/PIXSELL

Zanimljivo, igrači Villarreala, poput pravih sportaša i prema traduiciji, igrače Barcelone dočekali su u 'špaliru' te im na taj način čestitali naslov prvaka La Lige.

Sevillu su ka pobjedi protiv 'kraljevskog kluba' poveli Ben Yedder (26) i Layun (45), u nastavku je Sergio Ramos prvo u 58. minuti promašio kazneni udarac kojim bi smanjio na 2-1 da bi u 84. postigao autogol za 3-0.

Na 3-1 smanjio je je Borja (87), da bi Ramos (90+6-11m) iskoristio drugi 11-erac duboko u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3-2.

Mateo Kovačić odigrao je čitavu utakmicu, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup u dresu Reala.

Barcelona koja je još ranije osigurala naslov sada ima 90 bodova, 15 više od drugog Atletica, a 18 od trećeg Reala. Villarreal je šesti sa 57, a Sevilla sedma sa 54 boda.