RANGERSI I CELTIC SLAVILI

Prvijenac hrvatskog napadača za škotskog velikana, Antonio Mirko Čolak potvrdio je klasu već u drugom kolu prvenstva

06.08.2022 u 18:18

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak bio je strijelac prvog pogotka u 2:0 domaćoj pobjedi Rangersa protiv Kilmarnocka u susretu 2. kola škotskog nogometnog prvenstva

Čolak je u 51. minuti odigrao dupli pas s Lawrenceom nakon kojega je došao u čistu situaciju za postizanje pogotka koju nije propustio. To je prvi Čolakov pogodak za Rangers u koji je stigao ovoga ljeta iz grčkog PAOK-a.

Čolak je na terenu bio do 64. minute kada ga je zamijenio Morelos koji je u 88. minuti postavio konačnih 2:0. U istoj toj 64. minuti na travnjak je za Rangers ušao Borna Barišić.

Josip Juranović odigrao je čitav susret za Celtic koji je kao gost sa 3:1 svladao Ross County. Strijeci za Celtic bili su Furuhashi (48), Jenz (84) i Abada (90+1), a sva tri je puta asistent bio Jota, dok je za domaće pogodio Iacovitti (58).

Celtic i Rangers su na vrhu ljestvice sa po maksimalnih šest bodova.