SP U STOLNOM TENISU

Primorac i Gaćina prošli, Kolarek, Tošić i cure ispali

15.05.2013 u 19:11

Na startu Svjetskog prvenstva u stolnom tenisu, kojem je ovih dana Pariz domaćin, kvartet hrvatskih stolnotenisača je ostvario polovičan uspjeh - dvojica su prošla 1. kolo, dok su dvojica ispala. A nešto kasnije ispale su i obje hrvatske stolnotenisačice

Andrej Gaćina i Zoran Primorac nastavljaju svoj put dalje, pa je tako Gaćina s 4:1 (11:9, 9:11, 11:6, 11:2, 13:11) pobijedio Chia-Sheng Leeja s Tajvana, dok je Primorac s istih 4:1 (11:5, 9:11, 11:6, 11:8, 11:6) svladao Belgijanca Robina Devosa.

Zanimljivo je da su obojica hrvatskih predstavnika gubili druge setove (s istovjetnih 9:11), no u konačnici nisu previše strahovali za pobjedu.

Druga dva hrvatska predstavnika nisu imala baš previše šanse u svojim mečevima, a s favoriziranim suparnicima. Kinez An Yan je Roka Tošića dobio bez izgubljenog seta (11:8, 11:4, 11:5, 12:10), dok je Tomislav Kolarek uhvatio jedan set, ali je na kraju upisao lagani poraz protiv Korejca Youngsik Junga od 4:1 (11:7, 7:11, 11:2, 11:6, 11:1).

SP u stonom tenisu, 1. kolo (stolnotenisači):

Gaćina - Chia-Sheng Lee 4:1 (11:9, 9:11, 11:6, 11:2, 13:11)
Primorac - Devos 4:1 (11:5, 9:11, 11:6, 11:8, 11:6)
An Yan - Tošić 4:0 (11:8, 11:4, 11:5, 12:10)
Youngsik Jung - Kolarek 4:1 (11:7, 7:11, 11:2, 11:6, 11:1)

Obje hrvatske stolnotenisačice, koje nastupaju na Svjetskom prvenstvu u Parizu, upisale su poraze na startu i tako se oprostile od pojedinačnog dijela turnira...

Šveđanka Matilda Ekholm je s 4:2 bila bolja od Yuan Tian u meču u kojem je hrvatska predstavnica imala šanse, pa je tako mogla voditi 3-0 nakon prva tri odigrana seta. Dva dobivena seta je dobila vrlo lako, a onaj drugi je izgubila u dramatičnom finišu (14:12). Neizvjestan je bio i četvrti set kojeg je također dobila Šveđanka (11:9) i taj je dio meča prilično usmjerio tijek do kraja.

Lea Bekavac je imala daleko manje šanse protiv Korejke Hyowon Seo koja je slavila s 4:1 (11:9, 13:15, 11:7, 11:3, 11:5). Držala se Bekavac tijekom prva tri seta nakon čega je posustala pred naletima bolje stolontenisačice.