europska liga

Povijesna sramota Manchester Uniteda, porazi Rangersa, CSKA, Porta, Bešiktaša...

03.10.2019 u 22:05

Nogometaši Porta, Bešiktaša, CSKA i Rangersa upisali su poraze u susretima 2. kola Europske lige, dok su Manchester United i Roma remizirali...

CSKA je susretu H skupine u Moskvi izgubio od Espanyola sa 0:2 upisavši i drugi poraz nakon što je u 1. kolu teško stradao na gostovanju kod Ludogoreca (1:5).

Gosti su poveli u 64. minuti golom Leia Wua, a pobjedu su potvrdili u četvrtoj minuti sudačke nadoknade preko Victora Campuzana. Kod domaćina su nastupila tri hrvatska nogometaša, Nikola Vlašić, Kristijan Bistrović i Zvonimir Šarlija odigravši cijeli susret.

U drugom susretu Ludogorec je u Budimpešti pobijedio Ferencvaros sa 3:0 upisavši i drugu pobjedu. Pobjedu gostima donijeli su Lukoki (1) i Forster (40, 64).

Na ljestvici vodi Ludogorec sa šest bodova, Espanyol ima četiri boda, Ferencvaros jedan, a CSKA je na začelju s dva poraza.

Drugi poraz upisao je i Bešiktaš u skupini K. Turski sastav je u prvom kolu izgubio u Bratislavi od Slovana sa 2:4, a večeras na svom terenu od Wolverhamptona sa 0:1. Pogodak odluke zabio je Willy Boly u sudačkoj nadoknadi utakmice. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Bešiktaš.

U drugom susretu Braga i Slovan Bratislava su odigrali 2:2. Domaćin je dva puta vodio, no Slovaci se nisu predavali i uspjeli su izjednačiti. Prvi put u sudačkoj nadoknadi prvog, a potom i u 88. minuti. Za goste je od 68. minute igrao Marin Ljubičić.

Na ljestvici vode Slovan i Braga s po četiri boda, Wolverhampton ima tri, a Bešiktaš je na nuli.

U skupini G Rangers je na poražen na gostovanju kod Young Boysa sa 1:2 primivši drugi gol u sudačkoj nadoknadi utakmice. Tri boda Švicarcima donio je Fassnacht. Za Rangers je cijeli susret igrao Borna Barišić koji je i asistirao Morelosu za vodstvo Rangersa 1:0, dok Nikola Katić nije nastupio.

U drugom susretu Feyenoord je pobijedio Porto 2:0. Bio je to dvoboj u kojem su Nizozemci zabijali golove, a Portugalci promašivali sjajne prilike. Domaćin je stigao do prednosti u 49. minuti preko Toornstre, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Karsdorp u 80. minuti nakon sjajnog solo prodora. Tijekom utakmice igrači Porta su tri puta pogađali okvir suparničkog gola, a uz to i Marega je uspio promašiti nemoguće.

• +4
Manchester United - Arsenal, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Nakon dva kola sva četiri sastava u skupini imaju po tri boda.

U I skupini St. Etienne i Wolfsburg su odigrali 1:1, a identičnim rezultatom je završio i dvoboj između Oleksandrije i Genta. Josip Brekalo je za Wolfsburg igrao do 72. minute.

Na ljestvici vode Wolfsburg i Gent s po četiri boda, dok St. Etienne i Oleksandrija imaju po bod.

Rezultatom 1:1 završile su i obje utakmice u skupini J, Wolfsberger - Roma, te Istanbul Basaksehir - Borussia (M). Za Romu je cijeli susret igrao Nikola Kalinić.

Roma - Istanbul Basaksehir, 1. kolo Europske lige, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ETTORE FERRARI

Na ljestvici vode Wolfsberger i Roma s po četiri boda, dok Istanbul Basaksehir i Borussia (M) imaju po jedan bod.

U skupini L Partizan je na gostovanju pobijedio Astanu sa 2:1, dok su AZ i Manchester United odigrali bez golova. Bila je to jedna od najlošijih europskih utakmica Uniteda, momčad Ole Gunnara Solskjaera osramotila se za sva vremena, po prvi put u povijesti europskih nastupa 'crveni vragovi' nisu uspjeli uputiti niti jedna jedini udarac u okvir protivničkog gola!

Za Astanu je cijeli susret igrao bivši branič Zagreba i Rudeša Luka Šimunović, dok Marin Tomasov nije ulazio u igru.

Na ljestvici vode Partizan i Manchester United s po četiri boda, AZ ima dva, a Astana je bez bodova.