ŠTETA

Podravkašice ispustile pobjedu u Rusiji

24.10.2010 u 17:15

Podravka Vegeta izgubila je u Čehovu utakmicu trećeg kola skupine D Lige prvakinja 29:26 (11:14). Bio je to treći poraz za koprivničke rukometašice u natjecanju

'Kokice' su odigrale dobro prvom poluvrijeme usprkos isključenjima pa su na odmor otišle s tri gola prednosti (11:14). No, domaće igračice su u nastavku zahvaljujući prije svega gostujućim pogreškama počele smanjivati razliku, a u 39. minuti su prvi puta i povele na susretu (18:17).

Do ulaska u posljednjih deset minuta vladala je neizvjesnost, a tada Ruskinje odlaze na 25.22 i održavaju stečenu 'zalihu sve' do konačnih 29:26.

Nakon tri kola po četiri boda imaju Krim, Györi i Zvezda, dok je Podravka bez bodova.

U sljedećem kolu, 7. studenoga, Podravka će na svome parketu ugostiti GyörI.

ZVEZDA - PODRAVKA VEGETA 29:26 (11:14)

Čehov - Olimpijska dvorana sportova; gledatelja 500; Sutkinje: Malena Krolokke i Karina Christiansen (obje Danska)
Zvezda: Skladičkova (12+0), Trusova (-); Sašurkova, Karpenko, Postnova 8, Dmitreva, Kuznecova 6, Volnukina 1, Gruzdeva 2, Koroleva 2, Anisimova, Sen 6(3), Vetkova 4(2), Vinogradova. Trener: Jevgenij Trefilov.
Podravka: Žderić (1+0), Jelčić (11+0); Čović, Kožnjak 2, Pongrac, Petković 3, Zebić 1, Gaće 3, Milanović Litre 2, Poljak, Pasičnik 6(4), Tatari 5, Nikčević 3, Pušić 1. Trener: Neven Hrupec.
Sedmerci: Zvezda 7(5), Podravka Vegeta 4(4)
Isključenja: Zvezda 6 minuta (Gruzdeva, Sen, Vetkova po 2), Podravka Vegeta 14 minuta (Milanović Litre 2+2+2, crveni karton u 57. minuti, Nikčević 2+2, Pasičnik, Pušić po 2).
Crveni karton: Milanović Litre (Podravka Vegeta) u 57. minuti, 3. isključenje)