IZBACIO GA IZ KUPA

Pletikosina slatka osveta Spartaku

30.10.2012 u 21:32

Vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa bio je jedan od junaka plasmana svoga Rostova u četvrtfinale Ruskog kupa. U osmini finala je izbacio svoj bivši klub Spartak

Nakon osnovnog dijela utakmice i dodatnih 30 minuta produžetka rezultat je u Rostovu na Donu bio 0:0. Pobjednik je odlučen izvođenjem penala, a pritom je Pletikosa obranio udarac Kirila Kombarova, dok su još dvojica igrača Spartaka pucala preko gola. Timofej Kalačev je, pak, pogodio u petoj seriji za Rostov i odveo domaćina u četvrtfinale s ukupnih 3:2.

Zenit se među najboljih osam plasirao gostujućom pobjedom kod Mordovije s 2:0. Strijelci za ruskog prvaka su bili Sergej Semak i Domenico Criscito, a za oba je pogotka asistirao Brazilac Hulk. Za Mordoviju je svih 90 minuta odigrao bivši hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović koji je u prvom poluvremenu pogodio prečku.