portugalska liga

Pepeova 'sabotaža' nije uspjela; Rio Ave ostao bez ponuđenih 600.000 eura, a Porto bez naslova prvaka

13.05.2019 u 11:47

Nogometaši Benfice na korak su do osvajanja naslova portugalskog prvaka nakon što su u susretu 33. kola u gostima pobijedili Rio Ave 3:2...

Imali su nogometaši Rio Avea u tom susretu i dodatni motiv. Naime, tjedan dana prije utakmice s Benficom Ovom je nemoralnom ponudom Pepe uzburkao strasti u portugalskom nogometu! Da, Pepe se preko Fabija Coentraa, svog nekadašnjeg suigrača iz Real Madrida i portugalske reprezentacije, obvezao igračima i stručnom stožeru Rio Avea iz svog džepa isplatiti nagradu od 600.000 eura ako pobijede Benficu.

Pepe je tako za sebe i svoj Porto pokušao 'kupiti' utakmicu i osigurati da se barem malo uoči posljednjeg prvenstvenog kola približe osvajanju naslova prvaka.

No, Benfica je u uzbudljivoj utakmici na kraju slavila 3:2. Poveli su 'orlovi' već u 3. minuti golom Rafaela Silve, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena na 2:0 je povisio Joao Felix. Rio Ave se nakratko vratio u igru golom Tarantinija u 50. minuti, ali samo šest minuta kasnije sve je dileme razriješio Pizzi koji zabija za vodstvo Benfice 3:1. Do kraja je poraz Rio Avea ublažio Ronan golom za konačnih 3:2 u 84. minuti.

• +51
Benfica - Dinamo; Europska liga; uzvratna utakmica osmine finala, 14.3.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Benfica tako kolo prije kraja prvenstva ima dva boda više od Porta. Lisabonski sastav, koji je u osmini finala Europske lige izbacio zagrebački Dinamo, u zadnjem će kolu na svom travnjaku ugostiti Santa Claru, dok će Porto u derbiju kola igrati protiv Sportinga.

• +3
Porto - Benfica, portugalska liga, 2018/19. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: JOSE COELHO/EPA

Kolo prije kraja Benfica ima 84 boda, aktualni prvak Porto je drugi s 82 boda, a treći je Sporting sa 74 boda.