kažu da je sve legalno

Ovom je nemoralnom ponudom Pepe uzburkao strasti u portugalskom nogometu

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 11.05.2019 14:21
  • Objavljeno 11.05.2019 u 13:58
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: n.n.

Do kraja portugalskog nogometnog prvenstva ostala su samo dva kola, a borba za naslov prvaka neizvjesna je jer Benfica ima samo dva boda više od drugoplasiranog Porta. Obje momčadi sutra u 33. kolu idu na teška gostovanja pa je Pepe odlučio stimulirati igrače Rio Avea koji dočekuju 'mrsku' mu Benficu

Porto ide u goste Nacionalu, dok Benfica igra kod Rio Avea i u tom bi se susretu najvjerojatnije trebalo razriješiti pitanje ovosezonskog prvaka Portugala. Zato se legendarni grubijan Pepe (36) koji se u siječnju vratio u matični Porto - nakon deset sezona u madridskom Realu te svije u turskom Bešiktašu gdje je igrao s našim Domagojem Vidom - dosjetio kako motivirati nogometaše Rio Avea da pobijede Benficu.

Tako je Pepe odlučio iz vlastitog džepa platiti igračima Rio Avea da maksimalnim angažmanom u nedjeljnom susretu sruše Benficu. Fabio Coentrao, bivši Pepeov suigrač iz Real Madrida i portugalske reprezentacije koji danas nosi dres Rio Avea bio je 'veza'. Preko njega je Pepe ponudio čak 600.000 eura da se on i njegovi suigrači maksimalno potrude protiv Benfice.

Prije nekoliko dana ta je ponuda obznanjena, malo je reći da je uzburkala duhove u portugalskom nogometu. Na kraju je u posjed dokumenta u kojemu je Pepe jasno obećao da će isplatiti ovu cifru došla i portugalska policija! U cijelu se priču uključio i Portugalski nogometni savez te Udruga klubova. Istraga je bila kratka, ali s ne baš očekivanim ishodom. Na kraju se nakon podosta konzultacija pokazalo kako ovakva 'motivacija' nije zabranjena. Istina, moralno je upitna, ali nije nezakonita. Čudno, ali tako je...

  • +11
  • +8

FC Porto - Liverpool, uzvratna utakmica četvrtfinala Lige prvaka

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Pepe je tako igračima i stručnom stožeru Rio Avea obećao 600.000 eura, općenito bi to bilo oko 20.000 eura 'po glavi' za pobjedu protiv Benfice! Nije nevažno spomenuti kako su Pepe i njegova Benfica baš protiv Rio Avea u pretprošlom kolu kiksali - u 30. kolu Primeire s njima su odigrali samo 2:2. Imao je Porto do 84. minute sigurno vodstvo 2:0, a onda je u samoj završnici primio dva gola i tako omogućio Benfici da se bodovno odvoji. Baš bi ih taj kiks na kraju mogao stajati titule prvaka...

Može li Pepeov novac motivirati igrače Rio Avea? Vidjet ćemo u nedjelju, utakmica s Benficom na rasporedu je od 21 sat...

Portugal 1. liga

Portimonense-Maritimo16:30
Santa Clara-Feirense16:30
Boavista-Braga19:00
Sporting Lisabon-Tondela21:30
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Benfica32263381
2.Porto32254379
3.Sporting Lisabon32234573
4.Braga32204864
5.Moreirense331641352
6.Vitoria Guimaraes321371246
7.Rio Ave321191242
8.Santa Clara321181341
9.Belenenses329131040
10.Maritimo321231739
11.Boavista321151638
12.Aves331061736
13.Portimonense321061636
14.Vitoria Setubal327121333
15.Chaves32881632
16.Tondela32871731
17.Nacional Madeira32771828
18.Feirense322102016

Sljedeće utakmice

12.5.Vitoria Guimaraes-Belenenses
12.5.Chaves-Vitoria Setubal
12.5.Nacional Madeira-Porto
12.5.Rio Ave-Benfica
19.5.Feirense-Aves
19.5.Tondela-Chaves
19.5.Vitoria Setubal-Rio Ave
19.5.Maritimo-Boavista
19.5.Benfica-Santa Clara