PREMIERSHIP

Payetova golčina nije bila dovoljna za pobjedu West Hama

02.04.2016 u 18:13

Momčad Slavena Bilića već drugo kolo uzastopno dvoboje završava remijem. Ove subote na svom stadionu 'čekičari' su odigrali 2:2 s Crystal Palaceom, ali valja dodati da su zadnji dvadesetak minuta igrali s igračem manje jer je isključem Senegalac Kouyate

U prošlom kolu 'čekičari' su u zadnjoj minuti ispustili pobjedu protiv Chelseaja (završilo je 2:2), a sada su opet doživjeli istu sudbinu.

Crystal Palace je poveo u 15. minuti golom Damiena Delaneyja, ali samo tri minute kasnije argentinski veznjak Manuel Lanzini zabio je za 1:1. Bilićevi 'čekičari' do kraja poluvremena rade preokret, a strijelac za 2;1 je njihov najbolji igrač Dimitri Payet u 41. minuti. No, 67. minuti West Ham ostaje s igračem manje, jer je crveni karton dobio Kouyate, a u 75. Dwight Gayle pogađa za konačnih 2:2.

Braziliski napadač 26-godišnji Alexandre Pato, zvani 'patkica', zabio je u svom debiju za Chelsea koji je svladao posljednjepalsiranu Aston Villu sa 4:0. Pato je ušao u igru u 25. minuti, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izborio je penal kojeg je sam realizirao. Nekadašnji igrač AC Milana došao je u Chelsea na posudbu iz Corinthiansa. Za Chelsea su još zabili Ruben Loftus-Cheek (26) i dva puta Pedro (46, 59).

Nogometaši Manchester Cityja su u gostima kod Bournemoutha riješili pitanje pobjednika za manje od 20 minuta pogocima Fernanda (7), Kevina De Bruynea (12) i Sergija Agüera (19). Konačnih 4-0 postavio je Aleksandar Kolarov (90+3).

Arsenal je uvjerljivo svladao Watford sa 4:0, pa još uvijek može reći da ostaje u borbi za naslov prvaka

U derbiju začelja Norwich je na svom terenu svladao Newcastle sa 3:2, a pobjednički gol zabio je Martin Olsson u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Drugoplasirani Tottenham, koji zaostaje pet bodova za vodećim Leicesterom, večeras gostuje kod Liverpoola, dok u nedjelju Leicester dočekuje Southampton.