• Zadnja izmjena 08.04.2009 11:49
  • Objavljeno 08.04.2009 u 11:49
Chris Paul New Orleans Hornets

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Košarkaši New Orleans Hornetsa osigurali su plasman u doigravanje NBA lige pobjedom u produžetku na gostovanju protiv Miami Heata 93:87. Roko Ukić je u novom porazu Toronta upisao po dva koša i skoka u pet minuta igre

U dramatičnom dvoboju Hornetsi su izborili produžetak tricom Rasuala Butlera u posljednjim trenucima susreta. Produžetak su gosti dobili rezultatom 14:8 i tako osigurali mjesto među osam najboljih momčadi Zapada. Trenutačno sa skorom 48-29 drže šesto mjesto.

'Sjajan je osjećaj drugu sezonu uzastopce izboriti doigravanje. Dečki su bili sjajni,' kazao je raspoloženi trener New Orleansa, Byron Scott. Goste su do trijumfa predvodili Chris Paul (26 koševa, 9 skokova, 9 asistencija, 6 osvojenih lopti), Predrag Stojaković (24 koša, 6 skokova) i David West (20 koševa). Miami je još ranije osigurao doigravanje, a trenutačno je na petom mjestu Istoka. Najbolji igrači kod domaćina bili su Dwyane Wade (32 koša i 6 asistencija) i Michael Beasley (25 koševa i 9 skokova).

Toronto Raptorsi su upisali novi poraz, već 47. ove sezone. Ovoga puta momčad u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić je izgubila u svom Air Canada Centru od Atlanta Hawksa 110:118. Ukić se nije previše naigrao, odigrao je svega pet minuta i pritom je postigao dva koša uz šut 1-3, te upisao dva skoka, asistenciju i izgubljenu loptu. Goste su predvodili Josh Smith i Joe Johnson sa po 25 koševa, dok su u kod domaćina najefikasniji bili Chris Bosh (21) i Shawn Marion (18). Sa skorom 30-47 Toronto je na 13. mjestu Istoka daleko od mjesta koja vode u doigravanje, dok je Atlanta na četvrtoj poziciji Istoka sa 44 pobjede i 34 poraza.

U dvoboju dvaju velikana koji u zadnje vrijeme prolaze kroz krizu Chicago Bullsi su pobijedili New York Knickse 110:103. Gosti su vodili veći dio utakmice, no sve su uprskali početkom četvrte četvrtine kada su Bullsi serijom 15:0 preokrenuli rezultat. Bila je to peta uzastopna pobjeda Chicaga u United Centru, te 12. od zadnjih 13. Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Kirk Hinrich (25), John Salmons (19) i Tyrus Thomas (18), dok su New York predvodili Wilson Chandler (26) i Al Harrington (23). Chicago se još uvijek bori za doigravanje, dok su Knicksi odavno otpisani.

REZULTATI I POREDAK:

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 110:118
Charlotte Bobcats - Philadelphia 76'ers 101:98
Miami Heat - New Orleans Hornets 87:93 (produžetak)

3. Utah 47 30 .610 4 1/2
4. Minnesota 23 55 .295 29