LIGA PRVAKA

Pato odveo Milan do pobjede u Madridu

21.10.2009 u 22:39

Odlična večer u Ligi prvaka. S najviše pozornosti pratio se dvoboj u Madridu između Reala i Milana koji je završio pobjedom Talijana 3:2. S maksimalnim učinkom nastavili su Manchester United te Chelsea, koji su svladali CSKA (1:0) odnosno Atletico (4:0)

Najzanimljivija utakmica u srijedu se igrala na Santiago Bernabeuu, gdje su se susrela dva najtrofejnija kluba ovog natjecanja: Real s devet naslova i Milan koji je sedam puta bio na tronu Europe. 'Kraljevi' su bili bez svoje prve zvijezde Cristiana Ronalda, pa su sve oči bile uprte u okršaj Kake i Ronaldinha. Umjesto njih zvijezde dvoboja prvo su bili vratari, a na kraju Pato.

Dida je u 19. minuti ispustio loptu ispred Raula, a sedmica Reala je poklon iskoristila. Pogodak u mreži Talijana utišao je bijes s tribina prema glavnom sucu De Bleeckereu koji je nešto ranije propustio dosuditi čisti jedanaesterac za domaćina kada je Zambrotta srušio Benzemu. U nastavku je Dida s nekoliko dobrih intervencija spašavao do toga trenutka nemoćni Milan. Ipak, 'rossonneri' su se zahvaljujući vrataru Casillasu preokrenuli. Prvo ga je Pirlo iznenadio sa 30 metara, a zatim je španjolski vratar kojem je to bila 100. utakmica nepotrebno istrčao, a Pato je doveo Talijane u vodstvo. Drenthe je u 76. minuti preciznim udarcem izjednačio, a tada je postalo vatreno. Bilo je prilika s obje strane, a u 86. minuti je sudac poništio Ronaldinhu pogodak zbog prekršaja. Ipak, Talijani u stigli do pobjede drugim pogotkom Pata, koji je izmakao pozornosti domaće obrane i s nekoliko metara iz voleja pogodio za veliku pobjedu.

U drugoj utakmici skupine B Zürich nije uspio napraviti novo iznenađenje. Oslabljeni domaćin kapitulirao je u 69. minuti, a strijelac za tri boda Marseillea je bio Heinze.

U skupini A Bordeaux se barem malo osvetio Bayernu za poraz u finalu Kupa Uefa 1996. Francuski prvak je već u šestoj minuti bio u zaostatku kada je vlastitu mrežu zatresao Ciani, ali isti igrač se iskupio 20 minuta kasnije i ovoga puta pogodio prava vrata. Odmah nakon toga Müller je zaradio drugi žuti karton, a brojčanu prednost su 'žirondinci' naplatili u 40. minuti golom Planusa. Bordeaux je u 66. minuti imao penal, ali je Butt obranio udarac Gourcuffa te se tako iskupio za svoju pogrešku, jer je on bio krivac za bijelu točku. Vratar Bayerna obranio je kazneni udarac i Cianiju, no Bayern bez ozlijeđenih Robbena, Olića i Riberyja nije imao snage da to kazni. Još je na kraju kod Bayerna pocrvenio i Van Buyten. Pranjić za Bavarce nije ulazio u igru.

Juventus se u istoj skupini dugo mučio s Izraelcima, ali je Chiellini (47) slomio otpor Maccabija, a treba spomenuti da su gosti od 68. minute igrali s igračem manje.

Wolfsburg u skupini C nije uspio svladati Bešiktaš koji je tako prekinuo crni niz protiv njemačkih klubova - nakon pet poraza stigao je prvi bod. Wolfsburg je bio bolji, ali na kraju su morali strahovati jer je zbog udaranja suparničkog igrača pocrvenio Grafite, pa su posljednjih 15 minuta Nijemci bili s igračem manje.

Još ranije je posao obavio Manchester United, koji je u Moskvi svladao CSKA 1:0

Nakon gostovanja Atletica španjolski klubovi na Stamford Bridgeu su ostali na samo jednoj pobjedi (13 utakmica). Chelsea je nastavio svoj uspješni domaći niz u Ligi prvaka i sada je na 20 susreta bez poraza. S novom pobjedom Ancelottijeva družina je zadržala maksimalan učinak, a junak je bio Kalou, koji je dva puta zatresao mrežu Asenja, a posao su samo završili Lampard i Perea autogolom.

U sjeni dvoboja u Londonu Ciprani su pali u Portu. APOEL je vodio nakon autogola Pereire, no s dva pogotka preokrenuo je Hulk. Ni tu nije moglo bez isključenja, pa je u 74. minuti pocrvenio domaći nogometaš Gonzalez. Ipak, nije bilo posljedica za Portugalce.

Rezultati i redoslijed:

SKUPINA A:

Bordeaux - Bayern München 2:1 (Ciani 29, Planus 40/Ciani 6 - autogol), Crveni karton: Thomas Mueller (Bayern, 30, van Buyten 87))
Juventus - Maccabi Haifa 1:0 (Chiellini 47)