SP U CHENGDUU

Ovakva sportska dominacija jedne nacije gotovo je nevjerojatna; tko ih uopće može skinuti s trona?

08.10.2022 u 16:07

Kineske stolnotenisačice su u subotu pred domaćim navijačima u Chengduu po 22. put u povijesti osvojile naslov ekipnih svjetskih prvakinja pobijedivši u finalu reprezentaciju Japana sa 3:0

U prvom meču je Chen Meng pobijedila Kiharu Miyuu sa 3:0 (6, 8, 8), potom je Wang Manyu bila bolja od Ito Mime sa 3:1 (9, -9, 10, 5), da bi Sun Yingsha svladala Nagasaki Miyu sa 3:0 (7, 7, 8) i tako Kini donijela peti uzastopni ekipni naslov svjetskih prvakinja.

U tim nizu su Japanke na posljednja četiri prvenstva osvajale naslov svjetskih doprvnjakinja pa sada imaju osam ekipnih zlata, sedam puta su osvajale srebrne medalje, a deset puta brončane.

Kineskinje osim 22 zlata imaju još i pet srebrnih odličja te tri bronce.