FIFA_SP_2018.svg

KRAJ LUDOG NIZA MAROKA

Ovakav scenarij može se vidjeti samo u nogometu; pobjednik odlučen u sudačkoj nadoknadi i to autogolčinom!

U prvoj utakmici skupine B Svjetskog prvenstva u Rusiji Iran je svladao Maroko 1:0 autogolom u sudačkoj nadoknadi

Čvrsta utakmica azijskog i afričkog predstavnika završila je na neočekivani način. Cijeli tijek susreta ukazivao je na to da će ovaj dvoboj završiti praznih mreža, ali u petoj minuti sudačke nadoknade dogodio se scenarij kakav može pružiti samo 'najvažnija sporedna stvar na svijetu'.

Naime, Iranci su došli do pobjede sretno, autogolom igrača njemačkog drugoligaša St. Paulija Bouhaddouza koji je u zadnjim sekundama susreta glavom neobranjivo pogodio vlastiti gol. Kakva nesreća za Maroko!

Inače, Maroko je više napadao na utakmici, ali je najbolju priliku promašio Iranac Azmoun u 43. minuti.

Ovom utakmicom stao je fantastičan niz marokanske reprezentacije koja je na SP stigla sa 18 utakmica zaredom bez poraza.