slavlje u gradskom vrtu

Petar Bočkaj golčinom 'sredio' Inter i tako u posljednjoj utakmici osigurao Osijeku treće mjesto i Europu

26.05.2019 u 21:20

U susretu posljednjeg 36. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Osijek je pobijedio Inter 3:1. Tako su na ljestvici 'preskočili' Hajduk, osvojili treće mjesto i izborili kvalifikacije za Europsku ligu sljedeće sezone

Više od 3000 gledatelja stiglo na Gradski vrt kako bi podržali svoje ljubimce u nastojanju da izbore Europu. Osijek je protiv Intera bio veliki favorit, pobjeda je bila imperativ jer je samo tako mogao izboriti Europu.

No, za domaće je loše počelo. Postonjski je šokirao golom za vodstvo Zaprešićana već u 15. minuti.

Trebalo je Osijeku gotovo pola sata da poveže redove, ali na samom kraju prvog poluvremena, u 43. minuti, Lopa zabija za 1:1.

U nastavku Osijek je krenuo na sve ili ništa, pritisak se isplatio i u 50. minuti Pilj zabija za 2:1.

Za konačnih 3:1 u 84. minuti zabio je 'zločesti dečko' Petar Bočkaj i tako samo potvrdio treće mjesto i plasman u kvalifikacije Europske lige. Bila je to prava bomba! Neobranjivo!