TRIJUMF KOD KUĆE

Osijek slomio Inter i lakše diše s nova tri boda!

13.09.2015 u 20:55

U nedjeljnoj utakmici 9. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka svladali su u Gradskom vrtu Inter, rezultatom 3:1 te tako pobjegli posljednjeplasiranom Zagrebu...

Smjena trenera čini se da je u Osijeku bila prava šok terapija. Zoran Zekić startao je na vrućoj osječkoj klupi pobjedom na Gradskom vrtu, a iako igra njegove momčadi nije bila briljantna, tri boda dobro će doći novom strategu koji pokušava klub izvaditi iz opasne zone i gurnuti u sredinu ljestvice MAXtv Prve lige. Što se pak Toplakove momčadi tiče, ona je doživjela drugi neuspjeh u nizu i polako klizi u donji dom, gdje su ju svi i očekivali uoči sezone.

Gledatelji u Gradskom vrtu uživali su u dvoboju u kojem je Osijek bio bolji u prvom poluvremenu, a onda bio potpuno inferioran u drugom sve do same završnice. Ključan trenutak dogodio se u 27. minuti, kada je Miletić srušio Mandića, a Antonio Perošević zabio s bijele točke.

Umjesto da krene po drugi pogodak, Zekićeva momčad u nastavku utakmice grčevito se branila, a gosti su opasno prijetili. Najbliži pogotku bio je Mlinar u 72. minuti, no nije uspio povratnu loptu poslati u okvir gola pa se Inter morao pomiriti s porazom.

U 87. minuti ponovo je Osijek izborio udarac s bijele točke. Miletić je ovaj put srušio Peroševića, a osječki napadač sam je izveo kazneni udarac i zabio svoj drugi gol na utakmici.

U sudačkoj nadoknadi Goran Roce spretno iz blizine još je uljepšao pobjedu domaćih.

Do kraja susreta još je Čeliković stigao zabiti počasan pogodak za goste, također iz penala.

Ovim trijumfom Osijek je pobjegao posljednjem Zagrebu na pet bodova prednosti, a za Interom sada zaostaje samo dva.