POGLEDAJTE GOLOVE

Osijek preokretom na koljena bacio Dinamo i napravio ogroman korak prema Europi

27.04.2019 u 21:00

U drugoj subotnjoj utakmici 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu je Osijek srušio Dinamo 2:1

Osijek je napravio veliki korak prema Europi. Domaćin je napravio preokret protiv hrvatskog prvaka te se učvrstio na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice.

Dinamo je do pogotka došao u 20. minuti, nakon što je poslije nekoliko odbijanaca najprisebiniji bio Šitum koji je s pet metara ugurao loptu u mrežu.

U 36. minuti došlo je do izjednačenja, Pilj se izborio za loptu na polovici Dinama koju je proslijedio Kleinheisleru, ovaj je samo produžio do Šorše, a ovaj centrirao na drugu vratnicu gdje se našao Talys i odličnim udarcem pogodio lijevu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za 1:1.

U nastavku je gostujući sastav bio bolji, ali je u 66. Perić, Dinamov stoper, dobio drugi žuti karton i brojčani odnos snaga se na terenu promijenio.

Osijek je to iskoristio u 76. minuti, Musa je nakon povratne lopte Bobana glavom igrao rukom u šesnaestercu,a strijelac s bijele točke bio je Marić za konačnih 2:1.

Dinamo je uvjerljivo prvi sa 79 bodova, Rijeka druga sa 56, a Osijek treći sa 53...