voda na mlin dinamu

Osijek gadno zabrljao u Zaprešiću: Tako se ne može do naslova prvaka!

03.11.2017 u 19:52

U prvoj utakmici 15. kola HT Prve lige nogometaši Intera pobijedili su u Zaprešiću Osijek rezultatom 3:1, zadavši težak udarac šampionskim ambicijama Zekićeve momčadi...

Nogometaši Osijeka svoj su najveći neprijatelj. U derbijima još nisu doživjeli niti jedan poraz ove sezone, ali zato protiv slabijih protivnika redovito gube bodove, što se ponovilo i ovog petka. Nakon dva posrtaja protiv Rudeša, poraza od Cibalije te remija s Istrom i Slavenom, Zekićeva družina ovaj je put doživjela neuspjeh protiv Toplakovog Intera, zbog čega će vrlo vjerojatno ovog vikenda ostati bez drugog mjesta na ljestvici.

• +3
HT Prva liga, 15. kolo: Inter - Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Bio je to dvoboj u kojem je sve krenulo nizbrdo za Osječane već u prvom poluvremenu. U 32. minuti Lopa je napravio veliku pogrešku nakon kornera i servirao loptu Vedranu Daliću koji je snažnim udarcem uspješno svladao Malenicu i donio prednost domaćinu.

Inter - Osijek 1:0 (Dalić 32) Autor: YouTube

U posljednjim trenucima prvog dijela Osijek je doživio novi udarac. Škorić je igrao rukom i skrivio penal, a Tomislav Mazalović s bijele točke zabio je drugi pogodak Intera.

Inter - Osijek 2:0 (Mazalović 45+2) Autor: YouTube

U drugom poluvremenu pokušali su se gosti vratiti u susret, no u 78. minuti nakon jedne kontre primili su i treći pogodak kojeg je zabio Nikola Rak.

Inter - Osijek 3:0 (Rak 78) Autor: YouTube

Dvije minute kasnije Gabrijel Boban uspio je smanjiti prednost domaćina, ali to je bilo sve što je Osijek napravio do kraja utakmice.

Inter - Osijek 3:1 (Boban 80) Autor: YouTube

Ovaj rezultat svakako najviše ide na ruku vodećem Dinamu kojem je Osijek bio prvi pratitelj, ali i Hajduku te Rijeci koji će tijekom vikenda imati priliku preskočiti na ljestvici momčad iz grada na Dravi. Inter je pak s tri nova osvojena boda skočio na peto mjesto te se polako, ali sigurno odvaja od onih koji se bore za opstanak na samom dnu...

Autor: YouTube