RAZBRANIO SE STEVANOVIĆ

Odlična Hrvatska slomila Norvešku i ostala u igri za polufinale Eura!

20.01.2018 u 22:09

Hrvatska je upisla i drugu pobjedu u drugoj fazi po skupinama na rukometnom Euru; u ispunjenoj utakmici pala je moćna Norveška 32:28 (17:15)

Hrvatski rukometaši ostali su u igri za polufinale Eura. Pobjeda je bila jedina opcija, nisu više imali prava na slabi dan i bez obzira na pritisak velikih očekivanja i kritike s kojima su bili suočeni zadnjih dana pronašli su snage za veliku pobjedu protiv aktualnog viceprvaka svijeta. Najbolja naša utakmica na prvenstvu došla je u pravi trenutak.

U raspjevanoj Areni Hrvatska je imala odličan početak, Stevanović je zaustavio prvi napad suparnika, a do treće minute na semaforu je već bilo 3:0. Ludilo u dvorani koje nije prestajalo ni kada su se Norvežani uporno vraćali.

Sredinom prvog dijela Červarova družina stigla je do najveće prednosti u poluvremenu (8:4), još je neko vrijeme održavala (9:5, 10:6), ali Skandinavci se nisu slomili.

No kad bi se i približili uvijek je netko od naših igrača iskočio i zausstavio njihov nalet, ili Stevanović obranom zicera ili netko u napadu majstorskim pogotkom.

Ipak, do kraja prvih 30 minuta Norveška se u dva navrata primakla samo na gol razlike (15:14, 16:15) te tako nagovijestila dramu u nastavku u koji smo ušli sa dva gola 'viška (17:15), jer je Horvat u zadnjoj sekundi realizirao sedmerac tako što je lobao golmana.

• +35
EP u rukometu, skupina I, 4. kolo, Hrvatska - Norveška Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

U drugom dijelu igralo se gol za gol. U tom razdoblju držao nas je solo akcijama Mamić, a kada je dobio pomoć u Stevanovićevim obranama opet se Hrvatska vratila na '+3' u 39. minuti (22:19), a tri minute kasnije i do najveće prednosti koja je bila još u prvom poluvremenu od četiri gola (24:20).

Hrvatska je to održavala bez većih problema s raznovrsnim rješenjima u napadu, a u 49. je otišla na dotad najvećih pet golova 'viška' i to u situaciji s dva igrača manje (29:24, 30:25).

Suparnik se nije predavao, Sagosen neumorno zabijao i asistirao, ali nije mogao sam protiv odlične Hrvatske i fenomenalnog Stevanovića koji je u samoj završnici s još par obrana dotukao Norvežane i pretvorio se u junaka utakmica u kojoj smo slavili 32:28.

• +15
Navijači na utakmici Hrvatska - Norveška Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Uz Stevanovića koji je imao 14 obrana (37 %), Hrvatsku su do velike pobjede i uzvrat za prošlogodišnji poraz u polufinalu Svjetskog prvenstva predvodili Manuel Štrlek sa šest pogodaka, Luka Cindrić sa pet i i Marko Mamić sa četiri. Željko Musa, Zlatko Horvat, Ivan Čupić, Luka Stepančić i Marino Marić postigli su po tri gola.

Kod Norvežana  najbolji je bio Sander Sagosen sa osam pogodaka, dok je Torbjorn Bergerud imao osam obrana (26 %).

Hrvatska sada još mora pobijediti Francusku i to najmanje s dva gola razlike, ako Francuzima zabije 22 ili više pogodaka, a ako postigne manje onda joj treba trijumf od tri gola viška. Taj dvoboj na rasporedu je 24. siječnja (20.30)...