još uvijek bez pobjede

Očajni Monaco nastavlja se blamirati u francuskom prvenstvu

21.09.2019 u 22:09

U susretu šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju kod Reimsa odigrao 0-0 pa niti nakon šest susreta nema niti jednu pobjedu.

Momčad iz Kneževine je u prvih šest kola osvojila samo dva boda i nalazi se na 19. mjestu Le Championnata, a slabiji učinak ima samo Dijon koji na kontu ima tek jedan bod.

Bordeaux je propustio priliku pobjedom protiv Bresta skočiti na drugo mjesto ljestvice, a susret je završio 2-2.

Jimmy Briand je doveo domaćine u vodstvo u šestoj minuti, gosti su okrenuli rezultat preko Samuela Grandsira (20) i Mathiasa Autreta (45+2), a izjednačio je Pablo u 69. minuti. Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.

Marseille je na svom Velodromeu jedva izvukao remi, odigravši 1-1 protiv Montpelliera.

Gosti su poveli u 17. minuti autogolom braniča Boune Sarra, a izjednačenje Marseilleu donio je Valere Germain u 74. minuti. Gosti su zabili još dva gola, no oba su im poništena nakon pregleda VAR-om.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car ovaj puta nije bio u početnoj postavi Marseillea, ali je ušao u igru, i to već u 8. minuti jer se ozlijedio Španjolac Alvaro. Treba reći i da je u sudačkoj nadoknadi arbitar Delerue pokazao tri crvena kartona, zbog koškanja i prigovaranja. Dva su dobili igrači Marseillea Boubacar Kamara (90+2) i Dimitri Payet (90+4), a jednog nogometaš Montpelliera Jordan Ferri (90+2).

Dan ranije nogometaši Strasbourga preokretom u drugom poluvremenu svladali su Nantes sa 2-1 u prvoj utakmici 6. kola. Goste je u vodstvo doveo Coulibaly (28), da bi u nastavku preokret kreirali Lienard (66) i Ajorque (89-11m).

U nedjelju je na rasporedu derbi kola u kojem se sastaju Lyon i PSG.

Na ljestvici vodi PSG sa 12 bodova koliko ima i Nica na drugoj poziciji, dok je Marseille treći sa 11 bodova.