NBA

Novo slavlje Raptorsa, čak 284 koševa u Oaklandu

16.03.2009 u 11:18

Toronto Raptorsi razbili su Indianu 110:87 i tako došli do svoje 24. pobjede u sezoni. Hrvatski reprezentativac Roko Ukić nije briljirao, te je postigao tek dva koša u pobjedi svoje momčadi

Junak slavlje Toronta bio je Andrea Bargnani koji je u pobjedu Raptorsa utkao 27 koševa uz devet skokova i četiri asistencije. Susret se prelomio u trećoj četvrtini u kojoj su Raptorsi bili apsolutno dominantni i postigli 37 koševa, a primili tek 19.

Roko Leni Ukić na parketu je proveo nešto više od 13 minuta i za to vrijeme postigao dva koša uz dvije asistencije i jedan skok. Kod Indiane istakao se Troy Murphy sa 16 koševa i deset skokova.

Derbi dana odigran je u Los Angelesu gdje su domaći Lakersi pobijedili Dallas Mavericks 107:100. Kobe Bryant sa 28 koševa, Trevor Ariza sa 26 te Pau Gasol sa 25 koševa najzaslužniji su za slavlje domaćina. Kod Mavericksa istakli su se Jason Terry sa 29 koševa te Dirk Nowitzki sa 20.

Čak 284 koša vidjeli su gledatelji u Oaklandu na utakmici Golden Statea i Phoenixa. Uspješniji su bili gosti iz Phoenixa koji su na kraju slavili 154:130. Jason Richardson sa 31 poenom predvodio je listu strijelaca Sunsa, dok je Monta Ellis sa 26 koševa bio najefikasniji kod Warriorsa.

Jedino iznenađenje večeri priredili su Milwaukee Bucksi koji su neočekivano svladali aktualne prvake Boston 86:77.