HARDEN ZA POVIJEST

Novi triple-double čudesnog Westbrooka; sedam koševa Bendera

01.01.2017 u 09:04

Košarkaši Phoenixa završili su 2016. godinu porazom 86:91 na gostovanju kod Utah Jazza, a 19-godišnji hrvatski košarkaš Dragan Bender je za 20 minuta na parketu postigao sedam koševa uz jedan skok. No, zvijezda večeri svakako je bio Russell Westbrook koji je ostvario 16. triple-double učinak ove sezone... Posebna priča je zvijezda Houstona James Harden koji je ostvario čudesne brojke; 53 koševa, 17 asistencija i 16 skokova

Uz dvoboj Utah Jazza i Phoenix Sunsa, na Staru godinu je odigrano još pet utakmica u NBA ligi. Memphis je kao gost svladao Sacramento sa 112:98, aktualni prvaci iz Clevelanda su slavili sa 121:109 na gostovanju u Charlotteu, a Milwaukee je pobijedio Bullse u Chicagu sa 116:96.

Houston je kao domaćin slavio protiv New Yorka sa 129:122, a zvijezda večeri bio je James Harden koji je ostvario 53 koševa, 17 asistencija i 16 skokova! Harden je za dva poena šutirao 5-10, za tri 9-16, slobodna bacanja 16-18, a usput se upisao u povijesne knjige jer otkad se detaljno prate statistike to još nikome nije uspjelo. Inače, Hardenu - trenutačno najboljem dodavaču lige - ovo je bio osmi triple-double učinak u sezoni...

najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvario je Oklahoma City koji je na svom parketu svladao Los Angeles Clipperse sa 114:88 uz još jedan triple-double učinak Russella Westbrooka ostvaren već na poluvremenu, dok je sjajni plejmejker dvoboj završio sa 17 koševa, 14 asistencija i 12 skokova.

To mu je bio već 16. triple-double učinak ove sezone uz dodatak kako već duže vrijeme ima i triple-double prosjek te je trenutačno prvi strijelac NBA lige s 31 košem po utakmici. Čudesna sezona!

Kod Thundera solidni su bili i Turčin Enes Kanter sa 23 koša, zatim Španjolac Abrines sa 12 koševa te Novozelanđanin Steven Adams koji je ubacio 11.

12. L.A. Lakers 36 12 24
13. Minnesota 33 11 22