Veljko Paunović napravio je veliki zaokret u srpskoj reprezentaciji otkad je preuzeo izborničku funkciju.
Paunović će na klupi Srbije debitirati sljedećeg četvrtka na Wembleyu protiv Engleske, a tri dana kasnije Srbija će protiv Latvije završiti kvalifikacije za SP, u kojima ima još samo teoretske šanse.
Paunović je iznenadio popisom igrača za ovaj reprezentativni ciklus. Izostavio je neke standardne igrače, poput braće Milinković-Savić, a srpski navijači nadali su se da bi mogao u reprezentaciju vratiti legendarnog Dušana Tadića (36).
On se od srpskog dresa oprostio nakon Eura 2024. godine nakon 111 utakmica i 23 gola. Tadić je ovog ljeta stigao u Al Wahdu u UAE i igra jako dobro. S bivšim izbornikom Draganom Stojkovićem nije bio u najboljim odnosima, nije ni sa savezom, ali srpski navijači nadali su se da bi s Paunovićem mogao naći zajednički jezik.
No, tamošnji mediji pišu da je Paunović razgovarao s Tadićem i da mu je rekao da na njega više ne računa. Kao razlog je naveo želju da pomladi reprezentaciju i da krene stvarati novu momčad. Paunović za sljedeće okupljanje, početkom 2026. godine, želi imati jasniju sliku na koga u budućnosti može računati.
