VELIKI PREOKRET

Novi poredak: Split šokirao Poljud i ispisao povijest

04.04.2015 u 21:22

Uzbudljivo i golovima bogato 27. kolo MAXtv Prve lige novim preokretom okončali su splitski gradski suparnici

Koliko je god Hajduk uvijek grcao u vlastitim problemima u međusobnim dvobojima s RNK Splitom nikada nisu dovodili u pitanje premoć u gradu pod Marjanom. Do večeras kada je Split okrenuo na konačnih 1:2 (0:1) i proslavio svoju prvu pobjedu nad Hajdukom na Poljudu.

Hajduk je u uvodu susreta imao dvije lijepe prilike, ali vratar Splita Zagorac najavio je svoju odličnu večer. Ipak, Hajduk je poveo. U 37. minuti Jozinović je poslao idealnu prizemnu loptu natrčalom Milevskiju koji pogađa iz blizine i baca u trans okupljene gledatelje.

Zadržao je Hajduk svoje vodstvo do poluvremena, no tada je uslijedio čak treći preokret u istom kolu MAXtv Prve lige...

Hajduk je izgubio nakon 'montipajtonovskih' golova, a prvi je došao nakon što se obrambena linija bijelih ukopala u ofsajd zamci i mirno odgledala kako je Marko Rog budno ispratio jedan odbijanac i svladao nemoćnog Ranilovića. Rog je potvrdio iznimnu nogometnu inteligenciju koja u Hajduku baš i nije pretjerano čest slučaj.

Ginuo je Hajduk za novo vodstvo i slavlje svojih navijača, ali osim znanja nedostajalo im je i sreće. Izišao je tromi Milevskij sam pred Zagorca pa reagirao kao ' na školskom', a malo zatim Hajduk je tri puta pucao u istoj akciji, ali Zagorac i Splitovci ostali su čvrsti. Možda bi gosti bili zadovoljni i bodom, ali Hajduk im je ponudio sva tri.

U 83. minuti jedna izbijena lopta Hajduka pogodila je u glavu usamljenog milovića, lopta se vratila na rub peterca gdje je vratar Ranilović laktom gurnuo Splitovog igrača i sudac Bruno Marić pokazao je na bijelu točku. Zvižduci su se razlijegli Poljudom, ali Albanac Cikalleshi mirno je pogodio s bijele toče i potvrdio povijesnu pobjedu drugog splitskog kluba.

Na isteku utakmice Hajdukovci su izgubili živce, alivećih sukoba na terenu srećom nije bilo.