KVALIFIKACIJE EL

Novi gol Hajduka koji ima igrača manje; potvrda prolaza

06.08.2015 u 18:51

U uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige Hajduk protiv norveškog Stromsgodseta (19 sati) brani 2:0 s Poljuda. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

STROMSGODSET: Pettersen - Vilsvik, Høibråten, Valsvik, Hanin - Jradi, Abu, Fossum - Kastrati, Olsen, Wikheim
HAJDUK: Kalinić - Tudor, Nižić, Milović, Pejić - Jefferson, Caktaš - Balić, Vlašić, Maloku - Ohandza

Stromsgodset - Hajduk 0:2

90' - kraj utakmice, zaslužen prolaz Hajduka
77' - 0:2 - GOOOL - Ohandza je dobio loptu od Vlašića, poigrao se sa čuvarem i zabio za potvrdu prolaza
74' - domaćin je nemoćan, Hajduk odlično parira s deset igrača na terenu
67' - Milovićeva požrtvovana reakcija, domaćin i dalje bez udarca u okvir gola
63' - Vlašić je napravio pomutnju u norveškoj obrani, udarac mu je na kraju blokiran
60' - zaiskrilo je među igračima, bilo je naguravanja, sve se smirilo
55' - 0:1 - GOOOL - brza kontra Hajduka, Caktaš je strijelac, gol najvjerojatnije vrijedan prolaza, jer bi Norvežani sada trebali zabiti četiri
53' - žuti karton za Nižića, to mu je drugi, Hajduk ima igrača manje
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - panika u završnici prvog dijela u šesnaestercu Hajduka, ali je hrvatski predstavnik preživio
40' - novi bezopasan pokušaj Norvežana, nema potrebe za reakcijom Kalinića
33' - najbolja prilika, ubačaj s desne strane, a Olsen glavom iz blizine nije bio precizan
32' - iako su Hajdukovi navijači detaljno pregledani, u njihovom sektoru zapaljena je baklja
29' - zasad obrane na obje strane funkcioniraju jako dobro, vratari nemaju ozbiljnijeg posla
24' - nogometaši norveškog sastava su puno čvršći u duelima, nikako da Burićeva družina uspostavi ravnotežu
18' - nema prilika, no lopta je većinu vremena na polovici splitske momčadi
11' - žuti karton za Nižića, Hajdukov branič bio je preoštar
7' - Hanin s 25 metara, srećom pored gola, Norvežani ne daju 'bilima disati'
4' - pritisak Norvežana, Kalinić ima velikih problema kod ispucavanja povratnih lopti
1' - počela je utakmica

'Trebamo pokušati iznenaditi protivnika. U našoj igri mora biti raznolikosti, naš sustav je pokazao da smo u stanju braniti se i voditi igru. Naša momčad trenutno nema strpljenja, ona želi napasti, a onda protivniku otvaramo previše prostora. Nemamo strpljenja za neke stvari koje bi trebale doći, pa neke odluke budu i pogrešne. Treba se stabilizirati. Svjesni smo važnosti utakmice, osjeća se napetost i pozitivni naboj,' izjavio je Hajdukov trener Burić.

'Bit će to užasno teška utakmica. U Splitu smo nažalost odigrali jako loše, no što je tu je. Pokušati ćemo dati sve od sebe i probati napraviti sve da nadoknadimo ovaj zaostatak. Protiv Tromsoa smo pokazali da znamo igrati napadački i da možemo biti efikasni, te nam je upravo taj susret pokazatelj kako postaviti igru protiv Hajduka. Budemo li se držali dogovorenog i ukoliko nas sreća pomazi, sve je moguće,' poručio je mladi napadač domaćina Fossum.