brži od vettela

Nova zvijezda Ferrarija po prvi put pomela elitu: Leclerc starta prvi u Bahreinu

30.03.2019 u 17:11

Charles Leclerc s novim rekordom staze osvojio je pole poziciju uoči nedjeljne Velike nagrade Bahreina (Arenasport 2, 17:10), a iz prvog startnog reda startat će i njegov timski kolega Sebastian Vettel...

Ferrari se u velikom stilu vratio u formu ovog vikenda. Nakon debakla u Melbourneu talijanska momčad dovela je svoj bolid u red na stazi Sakhir i prijeti konkurenciji dvostrukom pobjedom uoči nedjeljne utrke.

• +3
Formula 1, testiranje u Barceloni Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Mladi 21-godišnji Charles Leclerc bio je taj koji je krugom 1:27.866 oborio rekord staze i osvojio svoju prvu pole poziciju u karijeri. Talentirani Monegašanin ostavio je tri desetinke iza sebe Sebastiana Vettela, a Lewis Hamilton i Valtteri Bottas u Mercedesu morali su se zadovoljiti trećim i četvrtim mjestom.

Max Verstappen u Red Bullu starta peti, dok je Pierre Gasly u istom bolidu opet pobacio i završio tek na 13. mjestu.

Među deset na startu još su Kevin Magnussen, Carlos Sainz, Romain Grosjean, Kimi Raikkonen i Lando Norris.

Nedjeljna utrka počinje u 17:10.