Alba je novi košarkaški prvak

Njemačka ima novog prvaka; na ovo su u Berlinu čekali dugih 12 godina

28.06.2020 u 18:22

Nakon 12 godina čekanja košarkaši Albe iz Berlina osvojili su naslov prvaka Njemačke pošto su u finalu završnog turnira u Münchenu dva puta svladali Ludwigsburg. U petak su slavili s 88:65, a u nedjelju su bili bolji sa 75:74.

Albi je to deveti naslov prvaka Njemačke, a prvi nakon sezone 2007/08. U prethodne dvije sezone u finalu doigravanja izgubili su od minhenskog Bayerna, kojeg je u četvrtfinalu eliminirao Ludwigsburg.

Na završnom turniru u Münchenu sudjelovalo je deset najbolje plasiranih ekipa prije prekida prvenstva u ožujku zbog epidemije koronavirusa.