2:0 ZA ORANJE

Nizozemska pobijedila žilave Dance

14.06.2010 u 13:12

Prva utakmica današnjeg dana na Svjetskom prvenstvu donosi ogled između Nizozemske i Danske. Zanimljivo je istaknuti kako je ovo njihov prvi međusobni ogled na svjetskim prvenstvima

Današnjom utakmicom između Nizozemske i Danske započinje natjecanje i za sudionike skupine E, koju još čine Japan i Kamerun. Kada bi gledali Fifinu ljestvicu, Nizozemska bi bila uvjerljivi favorit protiv Danske, jer je 'oranje' četvrta sila svijeta, dok je Danska 36. No, to je samo slovo na papiru, ali važnije je što će pokazati igrači na terenu. Jedan od najiskusnijih u redovima Nizozemske Van Bronckhorst nedavno je izjavio kako 'oranje' ima kvalitetu za osvajanje naslova. Prva prepreka na putu im je Danska.

Nizozemska: Stekelenburg, van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst, van Bommel, de Jong, Kuijt, Sneijder, van der Vaart, van Persie
Danska: Sörensen, Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen, C. Poulsen, Kahlenberg, Enevoldsen, Jörgensen, Rommedahl, Bendtner

90+3' - završila je utakmica u Johannesburgu pobjedom Nizozemske od 2:0 nad Danskom.
90' - bit će još tri minute sudačke nadoknade
88' - ulazimo u posljednje minute susreta. Već se komotno može upisati prva tri boda za Nizozemce na ovom prvenstvu
87' - Affelay je imao priliku dokrajčiti Dansku, ali je S. Poulsen s crte izbio loptu
85' - GOOL!!! 2:0 Nizozemska.
Elia je dobio upotrebljivu loptu na pet metara pucao, a lopta se odbila od stative do Kuyta koji s pola metra pogađa gol
83' - Nizozemci prijete preko Affelayja čiji udarac odlazi daleko iznad gola
82' - lijep udarac Sneijdera iz daljine pogađa gredu
80' - mladi Elia koji je ušao u 67' minuti konstantna je prijetnja za dansku obranu. Lakoćom probija njihovu desnu stranu i često ubacuje u kazneni prostor Danske, no počesto tamo nema njegovih suigrača
78' - Nizozemci su se koncentrirali na kontranapade. S obzirom da Danci moraju agresivnije krenuti prema Stekelenburgu to im ostavlja dosta prostora
77' - i druga izmjena u nizozemskoj reprezentaciji. Izašao je Van Persie, a ušao je Affelay
74' - prijete Nizozemci preko Van Persiea
73' - nova izmjena kod Danske. Ulazi Erikson, a izašao je Kahlenberg
70' - Rommedahl je definitivno najbolji Danac na ovoj utakmici. Sada je opet kreirao opasnost po obranu Nizozemske probivši desnu stranu, no njegov ubačaj je bio prejak
69' - Elia je odlično probio lijevu stranu, ubacio u peterac, ali ništa od svega
67' - izmjena kod Nizozemske. Izašao je Van der Vaart,a ušao je Elia
65' - mada su Danci ti koji moraju ganjati rezultat, zasad ne pokazuju kvalitetu kojom bi mogli doći do izjednačenja
63' - zbog prekršaja žuti karton je dobio Kjaer iz Danske
62' - izmjena u redovima Danske. Izlazi Bendtner, a ušao je Beckhmann
59' - krasna akcija Nizozemske. S vrha šesnaesterca je ubacio Van Persie, a s pet metara atraktivno petom je pokušao Van der Vaart no Sörensen je bio na mjestu
57' - nakon primljenog gola gledamo daleko bolju utakmicu. Danci su preuzeli više rizika u igri.
54' - Danci više nemaju što čekati. Moraju se postaviti agresivnije žele li izjednačiti.
52' - Van Persie je dosta komplicirao, našao se sam pred golmanom Sörensenom, ali zbog petljanja je prilika otišla u nepovrat
50' - ovaj pogodak je sada sigurno otpustio kočnice Nizozemaca
46' - Van Persie je ubacio s lijeve strane, a S. Poulsen je glavom pogodio svoju mrežu s pet metara
46' - GOOL!!! 1:0 ZA NIZOZEMSKU
46' - započelo je drugo poluvrijeme. Prvi su s centra krenuli Nizozemci
45' - nije bilo sudačke nadoknade. Završilo je prvo poluvrijeme.
45' - Rommedahl je izborio korner za Dansku
43' - prvi žuti karton na utakmici. Zbog prekršaja na Bendtneru žuti karton je zaradio de Jong
43' - Van Persie je petljao u šesnaestercu Danske, na kraju je izborio prostor za udarac, ali lopta odlazi pored gola
40' - još je ostalo pet minuta do kraja prvog dijela.
37' - Danci uporno prijete iz kontranada. Sada se u prilici našao Kahlenberg, ali Stekelenburg brani
36' - tribine stadiona Soccer City su ispunjene do posljednjeg mjesta, no zasad ne mogu biti zadovoljni igrom koju pokazuju igrači
34' - Danci prijete iz protunapada, Rommedahl puca iskosa s desne strane, ali točno u Stekelenburga
34' - skoro su Danci postigli autogol. Kuyt je nabacio s desne strane, a C. Poulsen je postavio nogu, no na njihovu sreću lopta je otišla iznad gola Sörensena
33' - Ogromna je razlika u posjedu lopte između ove dvije reprezentacije. Nizozemci je drže 62 posto vrmena.
30' - ulazimo i u posljednju trećinu prvog poluvremena. Ostaje dojam kako su Nizozemci razigraniji, ali nikako im ne uspjeva probiti čvrst obrambeni blok Danaca
29' - prvo zaleđe na utakmici. U nedozvoljenoj poziciji našao se Van Persie
27' - prva ozbiljnija šansa za Dansku. Rommedahl je ubacio s desne strane, a Bendtner je glavom sa sedam metara pucao pored gola
26' - teško da možemo reći da se nešto konkretno događa na terenu.
24' - kada dođu u posjed lopte Danci umrtve igru, no njihov je problem što brzo izgube loptu.
22' - napokon su i Danci došli do zraka. Pucao je Enevoldsen iz daljine, ali visoko preko gola Stekelenburga
21' - opet se Van der Vaart bio u dobroj poziciji da ugrozi danski gol. I ovog puta je primio loptu na vrhu šesnaesterca, pucao iz okreta, no neprecizno
20' - sve jače stišću Nizozemci. Van der Vaart je primio loptu na vrhu šesnaesterca, ali mu je Agger uspio izbiti loptu.
18' - prvi udarac iz kuta na utakmici izveli su Nizozemci.
16' - Danci su potpuno zbijeni u svoj kazneni prostor. Nizozemci igraju od noge do noge.
14' - i dalje se igra na sredini terena. Nizozemci imaju 59 posto vremena loptu u nogama, no još uvijek ne uspjevaju ozbiljno zaprijetiti svojim suparnicima
11' - prošlo je deset minuta utakmice. Nije bilo prilika niti sa jedne strane, mada su Nizozemci za dlaku agilniji
10' - evo i prvog udarca u okvir gola. Pucao je Kuyt, ali golman Danske Sörensen lakoćom brani
9' - branič Nizozemske Van der Wiel je primio loptu na centru i probio se do kaznenog prostora Danske, gdje je ipak izgubio loptu pa je nešto što je mirisalo na priliku propalo
7' - prijete i Danci. Sada su oni imali slobodan udarac s iste daljine kao i maloprije Nizozemci. Neprecizno je pucao Enevoldsen
5' - Nizozemci su imali slobodan udaraca sa nekih 40 metara, izveo ga je Sneijder, no igrač Intera bio je neprecizan
4' - Danci su zasad stidljivi, no vidljivo je da će pokušati ugrožavati Nizozemsku preko bokova
2' - mada je prošlo tek dvije minute pa tako ni nekih prilika nije bilo, no Nizozemci su se od samog početka postavili autoritativno
1' - započela je utakmica na stadionu Soccer City, a prvi su s centra krenuli Danci.