JURI PREMA NASLOVU

Nevjerojatni Sinner izborio polufinale US Opena te izjednačio Đokovićev rekord

04.09.2025 u 06:46

Bionic
Reading

Prvi tenisač svijeta Jannik Sinner nastavlja dominirati na US Openu. U noći na četvrtak odigrao je još jedan gotovo savršen meč te je u povijesnom talijanskom četvrtfinalu Grand Slama svladao Lorenza Musettija s uvjerljivih 6:1, 6:4, 6:2.

Nakon što je u osmini finala protiv Alexandera Bublika izgubio tek tri gema, Sinner je i protiv sunarodnjaka potvrdio sjajnu formu. Ovom pobjedom ušao je u povijest kao drugi najmlađi igrač Open Ere koji je u istoj sezoni stigao do polufinala na sva četiri Grand Slam turnira. Ispred njega je samo Rafael Nadal, kojem je to uspjelo 2008. godine s 22 godine.

Aktualni pobjednik US Opena i trostruki uzastopni osvajač Grand Slamova na tvrdoj podlozi sada je niz nepobjedivosti na toj podlozi produžio na 26 mečeva, čime se izjednačio s velikanima Novakom Đokovićem i Ivanom Lendlom na trećem mjestu vječne ljestvice.

Sinner je trenutno na pragu velikog jubileja – samo ga jedna pobjeda dijeli od 300. trijumfa u karijeri. Ove sezone bilježi impresivan omjer od 36 pobjeda i tek četiri poraza. Ujedno je, s 24 godine i 18 dana, postao najmlađi igrač s najmanje 25 Grand Slam pobjeda u jednoj sezoni, srušivši rekord Matsa Wilandera iz 1988. godine.

Posebno zanimljiv podatak jest da Sinner na ATP Touru ima savršenih 16-0 protiv talijanskih suparnika, a Musettija je svladao već tri puta.