ABA LIGA

Neugodan poraz Cibone kod kuće protiv Igokee

08.12.2013 u 20:05

U sklopu 11. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je pretrpjela četvrti ovosezonski poraz i to na domaćem parketu od Igokee...

Bilo je 82-74 za momčad iz Aleksandrovca, koju je do pobjede predvodio Sergerio Gipson s 22 poena, šest skokova i pet asistencija. Ključne su bile prve dvije četvrtine odnosno prvo poluvrijeme, u kojem je Cibona zaostala 12 razlike.

U nastavku su se 'vukovi' uspjeli približiti i na tri poena zaostatka, no Igokea se novom serijom poena ponovno odvojila i više vodstvo nije ispuštala. Najefikasniji je u momčadi hrvatskog kluba bio Dario Šarić, koji je ubacio 22 poena, upisao 11 skokova i šest asistencija.

Nakon Ciboninog poraza, odnosno Igokeine pobjede, ove su dvije momčadi omjerno poravnate na ljestvici ABA lige.

Spomenimo i da je u Mađarskoj domaći Szolnoki iznenadio beogradski Partizan i slavio rezultatom 76-71. Mađarski je sastav do pobjede predvodio Willie Warren s 20 poena, pet skokova i sedam asistencija.