NBA

Netsi izjednačili neslavni rekord

30.11.2009 u 11:17

Košarkaši New Jersey Netsa nisu ostvarili čudo na gostovanju kod prvaka Los Angeles Lakersa te su upisali i 17. uzastopni poraz na početku NBA sezone, čime su izjednačili neslavni rekord po broju uzastopnih startnih poraza koji su do sada držali Miami Heat iz svoje prve NBA sezone (1988/1989) i Los Angeles Clippersi iz sezone 1999/2000

Lakersi su s lakoćom svladali Netse 106:87, a već na poluvremenu razlika je bila i 'plus 25' (59:34). Kobe Bryant ubacio je 30, a Pau Gasol 20 poena za prvake, dok je Brook Lopez sa 26 koševa i 12 skokova bio najbolji kod očajnih Netsa, koji će u srijedu u svojoj dvorani pokušati izbjeći 18. poraz zaredom kada će ugostiti Dallas Maverickse.

Netsima tako nije pomogla niti smjena trenera, samo nekoliko sati prije dvoboja protiv Lakersa otpušten je trener Lawrence Frank, a momčad je s klupe vodio privremeni trener Tom Barrise.

Iznenađenje večeri priredili su Minnesota Timberwolvesi koji su kao gosti svladali Denver Nuggetse sa 106:100. Bila je to tek druga ovosezonska pobjeda Wolvesa, dosada su svladali samo Netse, i to prve večeri sezone, nakon čega je uslijedio niz od 15 poraza zaredom. S druge strane, ovo je prvi domaći poraz Nuggetsa u regularnoj sezoni nakon 17 pobjeda zaredom, odnosno od 9. ožujka kada su izgubili od Houston Rocketsa. Ryan Gomes (27) predvodio je Wolvese, dok je Carmelo Anthony (32) bio najefikasniji u redovima Nuggetsa.

Boston Celticsi su zahvaljujući sjajno odigranoj završnici sa 92:85 kao gosti svladali Miami Heat. Četiri i pol minute prije kraja domaći su vodili sa 82:78, ali tada je na scenu stupio Kevin Garnett koji je pogodio nekoliko šutova s distance i donio pobjedu svojoj momčadi. Garnett je sa 24 koša bio najefikasniji kod Celticsa, dok je Heat predvodio Dwyane Wade sa 27 ubačaja, ali je u posljednjoj četvrtini pogodio tek jedan od pet šutova.

Prošlosezonski finalist Orlando Magic nastavio je s odličnim igrama na gostovanjima ostvarivši šestu uzastopnu pobjedu na strani svladavši New York Knickse sa 114:102. Rashard Lewis (26) i Dwight Howard (24, 16 skokova) bili su najbolji kod Magica koji trenutačno drži prvo mjesto u Istočnoj konkurenciji, dok je Knickse sa 24 poena predvodio Nate Robinson.

Vodeća momčad lige Phoenix Sunsi bez problema su kao gosti sa 113:94 nadvisili Toronto Raptorse. Jason Richardson (22) i Steve Nash (20, 16 asistencija) predvodili su Sunse, dok je Chris Bosh (30, 17 skokova) bio najbolji kod Raptorsa.