španjolska liga

Navijači Celte na ovo su čekali čak 65 godina; Filip Bradarić odigrao je 45 minuta u ovoj povijesnoj utakmici

21.06.2020 u 19:59

Nogometaši Celte osvojili su važne bodove u borbi za opstanak nakon što su u prvom nedjeljnom susretu 30. kola Primere na svom terenu svladali Alaves s čak 6:0...

Već nakon 20 minuta Celta je vodila 2:0 golovima Jeisona Murilla (14) i Iaga Aspasa (20-pen), a onda su u 27. minuti dobili i poklon od gostujućeg braniča Martina Aguirregabiriaja, koji je zbog jednog neopreznog i pogibeljnog prekršaja na sredini terena dobio izravni crveni karton.

Do kraja prvog poluvremena pala su još dva lijepa gola, u razmaku od jedne minute zabio ih je brazilski veznjak Rafinha. Prvo je pogodio u 40. minuti iskosa s vrha šesnaesterca, a potom je zabio u 41. prekrasnim volejem.

Nakon četiri godine na Balaidos se vratio 33-godišnji napadač Nolito, koji je sredinom tjedna došao iz Seville, te se je odmah iskazao golom iz penala u 78. minuti, te asistencijom za Santija Minu, koji je u 86. minuti zabio za konačnih 6:0.

Hrvatski veznjak Filip Bradarić za Celtu je odigrao drugo poluvrijeme.

Napomenimo kako je ovo bila najuvjerljivija pobjeda Celte ove sezone, ali i najuvjerljivija u posljednjih 65 godina! Naime, još u prosincu 1954. godine Celta je pobijedila Atletico Madrid čak 8:1, a od tada u prvenstvu nikoga nije dobila sa šest golova razlike.

U nedjelju se još sastaju Valencia - Osasuna, te Real Sociedad - Real Madrid.