Napeta završnica

Napoli pregazio Lazio, a Atalanta iznenadila Romu i zakomplicirala borbu za naslov prvaka u talijanskoj Serie A

  • Autor: S.K. / Hina
  • Zadnja izmjena 22.04.2021 23:11
  • Objavljeno 22.04.2021 u 23:11
tportal

Izvor: EPA / Autor: CIRO FUSCO

Napoli je pobijedio Lazio s 5:2, dok je Roma odigrala 1:1 s Atalantom

U posljednjem dvoboju 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao domaćin svladao Lazio sa 5:2 (2:0).

Domaći su vrlo brzo stigli do prednosti od 2:0, Insigne je u 8. minuti realizirao kazneni udarac nakon prekršaja Milinković-Savića u svom kaznenom prostoru, da bi u 12. minuti Politano preciznim udarcem po drugi put svladao Reinu.

U nastavku je Insigne u 53. minuti prizemnim udarcem sa 16 metara nakon brziog protunapada pogodio za 3:0, potom je Mertens sjajnim udarcem sa 20-ak metara u 65. minuti povisio na 4:0. Do kraja susreta su Immobile u 70. i Milinković-Savić iz slobodnog udarca u 74. minuti smanjili na 4:2 samo da bi Osimhen u 80. minuti pogodio za konačni rezultat.

Peti Napoli sada ima 63 boda, tri manje od drugog Milana, a dva manje od trećeg Juventusa i četvrte Atalante, sastava koji drže pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je šesti Lazio ostao na 58 bodova uz utakmicu manje.

Ranije u četvrtak su Roma i Atalanta igrali 1:1 (0:1). Gosti iz Bergama mogli su pobjedom u Rimu skočiti na drugo mjesto ljestvice te su dominirali tijekom prve tri četvrtine dvoboja protiv oslabljene Rome, no od brojnih prilika iskoristili su samo jednu kada je malinovski u 26. minuti preciznim šutom svladao Lopeza. U 68. minuti Atalanta je ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Gosens, a sedam minuta potom Roma je stigla do poravnanja i to iz svog prvog udarca u okvir gola. Sa 30 metara je pucao Cristante i iznenadio Gollinija.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 59. minute kada je zamijenio Malinovskog. Roma je sedma sa 55 bodova. Na čelu je Inter sa 76 bodova.

Italija 1. liga

Roma-Atalanta1:1
Napoli-Lazio5:2
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Inter Milano32237276
2.Milan32206666
3.Juventus32198565
4.Atalanta32198565
5.Napoli31193960
6.Lazio30184858
7.Roma32167955
8.Sassuolo321310949
9.Sampdoria321261442
10.Verona321181341
11.Bologna321081438
12.Udinese32991436
13.Fiorentina32891533
14.Genoa327121333
15.Spezia32891533
16.Torino316131231
17.Benevento327101531
18.Cagliari32771828
19.Parma323111820
20.Crotone32432515

Sljedeće utakmice

24.4.Genoa-Spezia
24.4.Parma-Crotone
24.4.Sassuolo-Sampdoria
25.4.Benevento-Udinese
25.4.Inter Milano-Verona
25.4.Fiorentina-Juventus
25.4.Cagliari-Roma
25.4.Atalanta-Bologna
26.4.Torino-Napoli
26.4.Lazio-Milan

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!