serie a

Napoli nije uspio 'probiti' najlošiju obranu lige, Empoli uspio 'okrenuti' Atalantu

25.11.2018 u 18:25

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na svom travnjaku odigrao 0-0 protiv Chieva, a golova nije bilo niti u susretu između Bologne i Fiorentine...

Napoli, koji je druga najefikasnija momčad Serie A, dominirao je svih 90 minuta protiv momčadi iz Verone. No, jaka momčad Napolija ipak nije uspjela slomiti gostujući bunker. Nije nevažno spomenuti kako Chievo ima najlošiju obranu u cijeloj ligi i uvjerljivo je posljednji na prvenstvenoj ljestvici.

Marko Rog nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti Adrian Šemper za goste.

Video pogledajte OVDJE.

Bez golova je završio i susret između Bologne i Fiorentine. Zanimljivo, bio je to peti uzastopni remi 'viola', dok je Bologna upisala četvrti remi u zadnjih pet kola. Marko Pjaca zbog ozljede leđa nije nastupio za goste.

• +4
Napoli - Fiorentina, 16. kolo Serie A, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: CIRO DE LUCA

Empoli je pobijedio Atalantu 3:2 nakon što su gosti vodili 2:0. Momčad iz Bergama je povela 2:0 golovima Rema Freulera (33) i Hansa Hateboera (40), no Empoli je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Golove su zabili Antonino La Gumina (42), Andrea Masiello (77-ag) i Matias Silvestre (90+2). Mario Pašalić je je za goste igrao u drugom poluvremenu.

U ranije odigranom susretu Parma je pobijedila Sassuolo 2:1. Strijelci za Parmu bili su Gervinho (6) i Bruno Alves (25), a za goste je zabio Babacar (36-11m).

Večeras su još dvije utakmice, a sastaju se Lazio - Milan, te Genoa - Sampdoria, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Cagliari i Torino.

Na ljestvici vodi Juventus sa 37 bodova, Napoli je drugi sa 29 bodova, a Inter na trećem mjestu ima 28 bodova.