Van DIJk STRIJELAC

Najskuplji branič svijeta odmah se isplatio Liverpoolu!

05.01.2018 u 23:01

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u 4. kolo Engleskog FA kupa nakon što su na svom stadionu, u velikom gradskom derbiju, slavili protiv Evertona s 2-1.

Merseyside derbi, ovaj puta u FA kupu, ponudio je dosta uzbuđenja i dramatike. Poveo je Liverpool u 35. minuti pogotkom Jamesa Milnera iz kaznenog udarca, a Everton je izjednačio preko Islanđanina Gylfija Sigurdssona u 67. minuti.

• +8
Izvor: Reuters / Autor: PHIL NOBLE

Šest minuta prije kraja gol za Redse zabio je Virgil van Dijk, kome je to bila prva utakmica za Liverpool uopće nakon što je došao iz Southamptona.

Klopp ga je doveo kao najskupljeg braniča svijeta i odmah mu se to isplatilo.

Dejan Lovren kod Livepoola i Nikola Vlašić kod Evertona su utakmicu odgledali s klupe.

U drugom dvoboju Manchester United je na Old Traffordu slavio protiv drugoligaša Derby Countya s 2-0, ali tek u samoj završnici golovima Lindgarda (84) i Lukakua (90).