Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Drugi igrač svijeta Rafael Nadal pokrenuo je pobunu protiv organizatora US Opena, tvrdeći kako je njihovom odlukom da mečevi u srijedu započnu unatoč kiši ugrožena sigurnost tenisača
Nakon što je u utorak zbog kiše propao cijeli program na posljednjem Grand Slam turniru godine, organizatori su u srijedu, nakon novog kašnjenja zbog padalina, u jednom trenutku poslali tenisače na teren iako je i tada lagano kišilo. Nakon nekoliko gemova kiša je, međutim, pojačala pa je program opet prekinut.
Bijesni Nadal, koji je u meču osmine finala izgubio sva tri odigrana gema protiv Luksemburžanina Gillesa Müllera, napao je nakon svega organizatore, a podršku su mu pružili i Andy Roddick i Andy Murray.
'Ne želimo izlaziti na teren ako pada kiša. Ako moram na teren, učinit ću to, ali mislim da to nije pošteno', rekao je Nadal, a Murray je dodao:
'Bilo je vrlo opasno. Linije su bile stvarno skliske'.
Tijekom srijede bi se u New Yorku trebala odigrati sva četiri četvrtfinalna meča kod tenisačica, dva četvrtfinala kod tenisača, te još četiri zaostala meča osmine finala u muškoj konkurenciji.
