• Zadnja izmjena 22.12.2009 19:58
  • Objavljeno 22.12.2009 u 19:37
Ante Tomić KK Zagreb

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Nenad Dugi

U 14. kolu regionalne košarkaške lige Zagreb je bez većih problema svladao sarajevsku Bosnu. U Trnskom je bilo uvjerljivih 83:65. Ostali hrvatski predstavnici Cibona, Zadar i Cedevita igraju u srijedu

'Mravi' na domaćem parketu nisu dozvolili iznenađenje. Najlošija momčad NLB lige nije mogla zaprijetiti Zagrebu koji je stigao do svoje devete pobjede u natjecanju dok su gosti ostali na samo dva trijumfa.

Od prve sekunde utakmice domaća družina je kontrolirala utakmicu koju je otvorila sa 7:0, a nakon deset minuta je bilo 26:20. Zagreb je u drugoj četvrtini ubacio u brzinu više i riješio pitanje pobjednika, jer je na odmor otišao s velikih 48:28.

Početkom treće četvrtine 'mravi' su imali i 25 razlike, ali su malo otpustili 'gas' pa je nakon trideset minuta na semaforu stajalo 64:43.

Stečenu prednost izabranici Denisa Bajramovića su rutinski održavali u zadnjoj dionici susreta te su stigli do slavlja 83:65.

Najbolji kod pobjednika bili su Tomić (22 koša i 11 skokova), Žorić (18 koševa i 12 skokova) i Mulaomerović (16 koševa i pet asistencija), dok su se kod poraženih istaknuli Kojadinović (13 koševa i šest asistencija) i Durasović (12 koševa i pet skokova).