primeira liga

Možda je to bila i posljednja prilika Benfici da se uključi u borbu za naslov, ali sve joj je planove pokvario naš Petar Musa

18.02.2022 u 23:53

U prvoj utakmici 23. kola portugalske Primeire, Boavista je na svom stadionu dočekala Benficu

Benfica je do ovog kola (bila) na trećem mjestu tablice portugalskog prvenstva, sa četiri boda zaostatka za drugim Sportingom, odnosno deset bodova manje od vodećeg Porta.

Momčad Nelsona Veríssima u ovom je kolu gostovala u Portu, ali kod Boaviste u kojoj ove sezone, kao posuđeni igrač praške Slavije nastupa i naš Petar Musa.

Gosti su bili favoriti, a to su i potvrdili na terenu jer su već nakon pola sata igre vodili 2:0.

No, u nastavku se dogodio preokret. I upravo je hrvatski napadač, koji se maksimalno razigrao posljednjih tjedana, te je navodno privukao i pozornost upravo Benfice, bio asistent strijelcu prvog gola za domaćine, Gustavu koji je poentirao u 74. minuti.

Šest minuta kasnije Makouta je zabio za konačnih 2:2, čime je Benfica osvojila samo jedan bod.