francuska liga

Monaco i Marseille odigrali 'ljepoticu kola'; u velikom preokretu palo je čak sedam golova

15.09.2019 u 23:52

Monaco i Marseille igrali su derbi 5. kola francuskog prvenstva. Bila je to fantastična utakmica u kojoj su na kraju gosti slavili 4:3

Prava je šteta što utakmice Monaca ne prati veći broj navijača u Monte Carlu jer su u derbiju 5. kola s Olympique Marseilleom imali priliku vidjeti pravi spektakl i kišu golova.

'Kneževi' su sjajno ušli u utakmicu i poveli već u 17. minuti golom Ben Yeddera. Samo devet minuta kasnije isti je igrač još jednom zabio za vodstvo Monaca 2:0. U tom se trenutku činilo kako će domaćin napokon prekinuti post i stići do prve ovosezonske pobjede.

No, Marseille se vrlo brzo vratio. Da, vratio - bio je to totalni preokret gostiju koji su od 38. do 66. minute potpuno preokrenuli utakmicu i doslovno razbili 'kneževe'.

Prvo su do kraja prvog poluvremena izjednačili rezultat. Prvo je za 2:1 zabio Benedetto u 38. minuti, da bi za 2:2 tri minute kasnije strijelac bio Germain. U nastavku je Dimitri Payet u 61. minuti lijepim golom doveo Marseille u vodstvo 3:2, a samo pet minuta kasnije bilo je 4:2 i to golom Benedetta.

• +5
Ligue 1, Monaco - Olympique Marseille Izvor: EPA / Autor: SEBASTIEN NOGIER

Domaći do kraja postižu i treći gol, u 75. minuti zabio Balde Keita, ali vremena ni snage za izjednačenje više nije bilo.

Monaco je tako nastavio seriju neuspjeha, u novoj sezoni ima tri poraza i dva remija te je na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice i ponovno ga čeka borba za ostanak... U momčadi 'kneževa' nije bilo našeg golmana Danijela Subašića koji je ozlijeđen, a Duje Ćaleta-Car je pobjedu svog Marseillea proslavio na terenu. No, nije se Duje naigrao jer je ušao u 93. minuti, doslovno nekoliko sekundi prije nego što će glavni sudac svirati kraj...