serie a

Ante Rebić debitirao za bezidejne 'rossonere' koji su s igračem više jedva došli do pobjede u Veroni

15.09.2019 u 23:32

Nogometaši AC Milana u nedjelju su u gostima kod Verone, koja je već u 21. minuti ostala sa igračem manje, slavili 1:0 golom Krzysztofa Piateka u 68. minuti iz penala...

'Rossoneri' su loše ušli u susret, Verona je bila bolja momčad na terenu u prvoj četvrtini utakmice. No, u 21. minuti napadač domaćih Mariusz Stepinski bespotrebno je u jednom duelu udario nogom u glavu igrača Milana, a sudac mu je nakon pregleda VAR snimke pokazao izravni crveni karton.

Trener Verone Ivan Jurić morao je u ranoj fazi utakmice promijeniti plan igre jer se očekivalo da Milan s igračem više na terenu zaigra puno bolje i krene na gol Verone. No, 'rossoneri' su i u nastavku izgledali bezidejno pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak je donio puno bolju utakmicu, a Milan je prvi imao sjajnu priliku u 58. minuti, ali je Calabria pogodio stativu.

Samo dvije minute kasnije i Verona je mogla povesti, ali je ovaj put Verre pogodio stativu.

Milan je u 68. minuti ipak stigao do vodstva nakon što je bivši igrač Dinama Amir Rrahmani u svom šesnaestercu igrao rukom, a sudac je pokaza na penal. Siguran s bijele točke je bio Krzysztof Piatek za 1:0.

• +4
Serie A, Hellas Verona - Milan Izvor: EPA / Autor: SIMONE VENEZIA

U samoj završnici utakmice je bilo puno drame. Verona je krenula u posljednji napad, a Calabria je napravio faul na rubu šesnaesterca i činilo se bi domaći mogli dobiti penal. No, glavni sudac je dao igraču Milana crveni karton, ali je dosudio samo slobodan udarac na rubu šesnaesterca. Veloso ga je izveo, ali je pogodio živi zid i na kraju je ostalo 1:0 za 'rossonere'.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić, koji je u završnici prijelaznog roka stigao u AC Milan, debitirao je za 'rossonere' odigravši drugo poluvrijeme, te je zaradio žuti karton zbog jednog prekršaja.