BITKA ZA PRIMERU

Modrićeva golčina, Real opet 'za vratom' Barci i Atleticu

21.04.2016 u 00:06

Tijekom srijede svoje su ligaške dvoboja odigrali svi članovi vodećeg trojca španjolske nogometne lige

Program u novoj bitki za Primeru otvorila je Barcelona strašnom pobjedom u La Coruni uz gol i asistenciju Rakitića, a nakon njih (manje efikasno, ali broje se bodovi...) uspješno su svoje ispite završili i velikani iz Madrida.

Atletico s minimalnih je 1-0 kao gost svladao Athletic u Bilbau, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je Fernando Torres u 38. minuti. Time se Simeoneova momčad izjednačila s Barcelonom, i čekalo se Real... Uslijedio je dvoboj Reala s Villarrealom u kojemu su 'kraljevi' slavili s uvjerljivih 3:0. Prvi je zabio Benzema u 41. minuti, a u 69. žutu podmornicu je 'torpedirao' i Lucas Vazquez. Treći pogodak sjajno je zabio Luka Modrić nakon idealne asistencije Danila. Borba trojca se nastavlja, odstojanje ostaje isto...

Alen Halilović igrao je do 82. minute za Sporting iz Gijona koji je ostvario važnu 2-1 (1-1) pobjedu u borbi za ostanak protiv Seville. Gosti su poveli preko Iborre (8), a preokret su donijeli Krychowiak (22-ag) i Lopez (90+1).

Ovom pobjedom Sporting je izašao iz zone ispadanja, sada je 17. sa 32 boda, dva više od 18. Granade koja u četvrtak igra na svom terenu protiv 19. Levantea koji ima 28 bodova.

Sjajan sprint i spretan udarac Modrića za 101. Realov gol u ovome prvenstvu

Duje Čop igrao je do 85. minute u 1-1 (0-0) remiju Malage protiv Rayo Vallecana. Goste je u vodstvo doveo Baena (62), a poravnao je Ricca (90+1) na asistenciju Santa Cruza koji je u igru ušao umjesto Čopa.

Torres je ostavio Atletico u ravnopravnoj borbi za naslov prvaka

Josip Radošević nije konkurirao za nastup u dresu Eibara koji je pretrpio težak 0-4 (0-3) poraz na gostovanju kod Valencije.