• Objavljeno 03.07.2012 u 18:53
Simon Sluga

Simon Sluga

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija započela je nastup na Europskom prvenstvu za igrače do 19 godina remijem protiv Engleske (1:1)

Izabranici Dinka Jeličića su u prvom kolu skupine B natjecanja koje se igra u Estoniji došli do vrijednog boda. Štoviše, mladi su hrvatski nogometaši prvi došli do prednosti u Tallinu. Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, Hrvatska je povela u 57. minuti golom Domagoja Pavičića. Međutim, 'mali kockasti' nisu uspjeli dugo sačuvati prednost - samo tri minute kasnije Simona Slugu je matirao 17-godišnji branič Chelseaja Nathaniel Chalobah i postavio, pokazalo se, konačni rezultat.

U drugom dvoboju Francuska je bez većih problema pobijedila Srbiju 3:0. Golove za mlade 'Tricolore' zabili su Samnick (17), Pogba (27-11m) i Vion (32). Srbija je od 66. minute igrala bez isključenog Mitrovića.

Drugu utakmicu odabranici izbornika Dinka Jeličića imat će u petak, 6. srpnja protiv Francuske, a potom će 9. srpnja odmjeriti snage protiv Srbije. Dalje idu prve dvije ekipe.

Hrvatska na EP-u nastupa oslabljena bez skoro pola momčadi. Hajduk naime, nije pustio svoje igrače s obzirom da na toj mladosti zasniva iduću prvoligašku sezonu. Tako neće biti Radoševića, Eleza, Milića i Tomičića. Dinamo nije pustio Kovačića, a Livaja se odlučio treninzima izboriti za minutažu u Sampdoriji.