božić na nba parketima

Milwaukee Bucksi deklasirali Golden State Warriorse, prvaci iz Los Angelesa stigli do prve pobjede u novoj sezoni

26.12.2020 u 08:23

Aktualni NBA prvaci Los Angeles Lakersi upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni pobijedivši u svojoj dvorani, Staples Centeru momčad Dallas Mavericksa 138:115.

Lakersi su osjetniju prednost napravili u drugoj četvrtini nakon koje su vodili 69:57, a dobrom igrom uspjevali su je održati i do kraja, čak i povećati za krajnjih +23.

Do pobjede su momčad sa zapada SAD-a predvodili Anthony Davis s 28 koševa i LeBron James s 22 koša i deset asistencija. Odlični su bili i Montrezl Harrell s 22 poena i Dennis Schröder s 18.

Mavsima nije pomogao ni sjajni slovenski košarkaš Luka Dončić (27 koševa), a po 17 su dodali Josh Richardson i Trey Bruke.

Tijekom božićnog petka igrale su se još četiri utakmice. Milwaukee Bucksi su razbili Golden State Warriorse rezultatom 138:99. Do pobjede ih je predvodio Khris Middleton koji je postigao 31 poen. Osim njega dvoznamenkasti učinak su imali Giannis Antetokounmpo (15), Donte DiVincenzo, D.J Augustin (13), Jrue Holiday (12) i Bobby Portis (10).

U ekipi Golden State Warriorsa istakli su se Stephen Curry s 19 i James Wiseman sa 17 poena.

Brooklyn Netsi su kao gosti pregazili Boston Celticse sa 123:95, a fenomenalan meč odigrali su Kyrie Irving s 37 i Kevind Durant s 29 poena.

Kod domaćina, koji su bili pod dojmom smrti legendarnog K. C. Jonesa, bolji od ostalih bili su Jaylen Brown s 27 i Jayson Tatum s 20 postignutih koševa.

Novi pobjedu upisali su Los Angeles Clippersi koji su kao gosti bili bolji od Denver Nuggetsa sa 121:108. Paul George sa 23 i Kawhi Leonard sa 21 poenom predvodili su Clipperse, a kod Nuggetsa nejafikasniji su bili Nikola Jokić (24 koša) i Jamal Murray (23 koša). Za Clipperse dobru je utakmicu odigrao i hrvatski košarkaš Ivica Zubac. U 20 minuta ubacio je 12 koševa, uz šut 2-2.