SVJETSKI KUP

Mikaela Shiffrin priredila senzaciju u spustu i stigla korak do četvrtog Velikog kristalnog globusa u karijeri

16.03.2022 u 13:28

Amerikanka Mikaela Shiffrin priredila je u srijedu na završnici Svjetskog skijaškog kupa u Courchevalu iznenađenje pobijedivši u zadnjem spustu sezone, dok je Talijanka Sofia Goggia osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini

Zahvaljujući ovoj pobjedi Shiffrin je povećala prednost u ukupnom poretku ispred slovačke skijašice Petre Vlhove. Amerikanka sada ima 156 prednosti u ukupnom poretku ispred Vlhove koja je danas, tri utrke prije kraja sezone, bila 16.

Do svoje 74. pobjede u Svjetskom kupu, Shiffrin je stigla s vremenom 1:20.00, a drugo mjesto su podijelile Austrijanka Christine Scheyer i Švicarka Johanna Hälen sa deset stotinki sporijim vremenom (1:27.10).

Goggia je danas bila 12. (1:27.68) i osvojila je mali Kristalni globus u spustu, treći put u karijeri, nakon 2018. i 2021. godine i nakon što je 23. siječnja teško pala i ozlijedila se. Na ZOI u Pekingu osvojila je srebrnu medalju u spustu.